kpb

Literackie Baranki Dzieciom: Proszę słonia

LITERACKIE BARANKI DZIECIOM:

Proszę słonia + warsztaty książkowe

niedziela, 29 października 2017, godz. 11.00

 

 

W niedzielę, 29 października, zapraszamy najmłodszych widzów na Literackie Baranki Dzieciom, które towarzyszą tegorocznej edycji Festiwalu Conrada. Maluchy wezmą udział w projekcji odrestaurowanych cyfrowo odcinków serii Proszę słonia. Po seansie uczestnicy spotkania dowiedzą się więcej o Ludwiku Jerzym Kernie - autorze literackiego pierwowzoru i stworzą własną książkę, którą sami wypełnią treścią i obrazami. Warsztaty książkowe poprowadzi Joanna Żyłowska.

 

PROGRAM: 

niedziela, 29 października 2017, godz. 11.00
LITERACKIE BARANKI DZIECIOM
- Conrad Festival - wydarzenie towarzyszące
PROSZĘ SŁONIA – zestaw bajek, ok. 40’
reż. Witold Giersz, Piotr Paweł Lutczyn, Ryszard Słapczyński, Polska 1968
film po cyfrowej rekonstrukcji
+ warsztaty książkowe

Pinio to chłopiec, który słabo rośnie, dlatego mama podaje mu rozmaite witaminy. Pewnego dnia zniecierpliwiony malec wysypuje je do trąby porcelanowego słonika i ten niespodziewanie zaczyna rosnąć! A gdy osiąga właściwe słoniowi rozmiary, ożywa i przemawia ludzkim głosem. Słoń Dominik jest niezwykle sympatyczny: prowadzi ożywione rozmowy z mrówką, rozprawia się z narzekającymi urzędnikami, a kiedy „Darkowskiemu psuje się samochód”, zabiera całą rodzinę Pinia na wycieczkę za miasto na swoim grzbiecie (podczas opalania służy świetnie za parawan). Wkrótce jednak sprawy zaczynają się komplikować… Ostatecznie okaże się, że „mały przyjaciel jest wygodniejszy”, ale zanim to nastąpi, Pinia i Dominika spotka jeszcze wiele przygód… 

Odcinki: WITAMINKI | PIERWSZE KROKI | WYCIECZKA ZA MIASTO | PRZEPROWADZKA DOMINIKA


Warsztaty książkowe poprowadzi Joanna Żyłowska - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej ASP. Współpracowała m.in. z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Domem Kultury Inspiro, Fundacją Bullerbyn i Uniwersytetem Dzieci UE. Podczas warsztatów opowie dzieciom o Ludwiku Kernie, którego dzieło zainspirowało twórców serii animowanej. Najmłodsi dowiedzą się również jak powstaje książka oraz wykonają własną, autorską książkę do kolorowania.

 

BILETY: 11 zł

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!

 

Partnerzy cyklu:

                               

 

 

             

 

 

Cykl polecają:

CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

Bookmark and Share

archiwum