kpb

Atak paniki - premiera z udziałem twórców

ATAK PANIKI (reż. Paweł Maślona)
- premiera z udziałem twórców

wtorek, 16 stycznia 2018, godz. 20.15
Kino Pod Baranami

 


fot. Hubert Komerski/Akson Studio

 

We wtorek, 16 stycznia, w Kinie Pod Baranami odbędzie się krakowska premiera doskonale przyjętej czarnej komedii Atak paniki w reżyserii Pawła Maślony, współautora scenariusza rewelacyjnego Demona Marcina Wrony. Na ekranie m.in. Artur Żmijewski, Dorota Segda i nagrodzona w Gdyni Magdalena Popławska. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami.

 

Atak paniki to wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie. Reżyser i współautor scenariusza Paweł Maślona serwuje swoim widzom brawurową komedię w której nic nie jest tym czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo. Krytyk filmowy Michał Oleszczyk uznał Atak paniki za najbardziej wybuchowy i krytyczny traktat o naszej współczesności. Film zbiera świetne recenzje również za sprawą nowatorskiego montażu Agnieszki Glińskiej oraz znakomitych ról aktorskich w wykonaniu nagrodzonej na festiwalu w Gdyni Magdaleny PopławskiejDoroty Segdy, Artura Żmijewskiego, Grzegorza Damięckiego, Julii Wyszyńskiej i Bartłomieja Kotschedoffa. Autorem muzyki do filmu jest JIMEK (Radzimir Dębski), wszechstronny kompozytor i dyrygent, znany m.in. z nowatorskich koncertów muzyki hip hopowej z raperem Miuoshem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia oraz wygranej w konkursie na remix utworu amerykańskiej piosenkarki Beyoncé.

 

Po seansie spotkanie z twórcami poprowadzi krytyk filmowy i redaktor Tygodnika Powszechnego Anita Piotrowska. Gośćmi pokazu będą reżyser Paweł Maślona oraz aktorzy Bartłomiej Kotschedoff (współtwórca scenariusza), Dorota Segda, Ewa Kaim oraz Adam Nawojczyk.

 

Film prezentowany będzie z angielskimi napisami.

 

Atak paniki to pełnometrażowy debiut Pawła Maślony (ur. 1983), który w 2011 roku został finalistą plebiscytu "Talenty Trójki". Jest autorem wielokrotnie nagradzanych filmów krótkometrażowych, w tym prezentowanego na festiwalu Etiuda&Anima filmu Tylko dla obłąkanych (2010) z udziałem Doroty Segdy i Roberta Więckiewicza. Jego dyplomową etiudę Magma (2013) z Łukaszem Simlatem w roli głównej, do której nawiązuje w swojej najnowszej produkcji, doceniono m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Palm Springs.

 

BILETY:

20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

 

O FILMIE:

ATAK PANIKI | PANIC ATTACK
reż. Paweł Maślona, Polska 2017, 100'


fot. Hubert Komerski/Akson Studio

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: konkurs główny, najlepsza drugoplanowa rola kobieca (Magdalena Popławska)
Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa 2017: Złoty Szczeniak za najlepszą pierwszoplanową rolę męską (Artur Żmijewski) oraz najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą (Magdalena Popławska)

Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę. 

 

PRASA O FILMIE:

Atak paniki to brawurowy debiut, który udowadnia, że artystyczne ambicje i dbałość o widza nie muszą się wzajemnie wykluczać. Paweł Maślona wynosi sformułowanie "polskie kino gatunkowe" na wyższy poziom, tworząc niezwykle świeżą, zabawną i przenikliwą wariację na temat kina wielowątkowego. - Małgorzata Steciak, OnetFilm

Interakcje między bohaterami są niewymuszone i szczere, dzięki czemu wydają się oni namacalni i jeszcze bardziej przekonujący. Format wielu zestawionych ze sobą wątków działa tylko na korzyść filmu, podobnie jak świetne zdjęcia i przykuwający oko montaż. Historie momentami przybierają tak niedorzeczny obrót, że możemy tylko współczuć postaciom tego, z czym przyszło im się mierzyć. - Michalina Reda, naekranie.pl

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum