kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Tamte dni, tamte noce (przedpremierowo!)

czwartek, 25 stycznia 2018, godz. 23:15

 

 

W czwartek, 25 stycznia, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Tamte dni, tamte noce Luki Guadagnino w ramach spotkania Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Na ekranie Timothée Chalamet i Armie Hammer. 

 

Luca Guadagnino, twórca takich filmów jak Nienasyceni i Jestem miłością, prezentuje sensualną opowieść o porywach pierwszej miłości rozgrywającą się na włoskim wybrzeżu. W roli głównej jeden z najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia, Timothée Chalamet, którego zobaczymy w tym roku również w filmie Lady Bird. Partneruje mu znakomity Armie Hammer (Kryptonim U.N.C.L.E., The Social Network). Tamte dni, tamte noce już teraz uznaje się za jednego z faworytów w wyścigu po Oscara. Film nominowano także do Złotego Globu, a Amerykański Instytut Filmowy uznał dzieło Guadagnino za najlepszy film 2017 roku.

 

Gospodarzem spotkania będzie Konrad Kyrcz - student filologii angielskiej (I rok SUM) na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:

TAMTE DNI, TAMTE NOCE | CALL ME BY YOUR NAME
reż. Luca Guadagnino, Włochy/Francja/Brazylia/USA 2017, 132'

Oscary 2018: 4 nominacje - najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy (Timothée Chalamet), najlepszy scenariusz adaptowany (James Ivory), najlepsza piosenka oryginalna (Sufjan Stevens "Mystery of Love")
Złote Globy 2018: 3 nominacje - najlepszy dramat, najlepszy aktor w dramacie (Timothée Chalamet), najlepszy aktor w roli drugoplanowej (Armie Hammer)
Nagrody BAFTA 2018: 4 nominacje - najlepszy film, najlepszy aktor w roli pierwszoplanowej (Timothée Chalamet), najlepszy scenariusz (James Ivory) i nominacja do nagrody Davida Leana za reżyserię (Luca Guadagnino)
Critics Choice 2018: najlepszy scenariusz adaptowany (James Ivory)
Satelity 2018: 3 nominacje - najlepszy aktor drugoplanowy (Armie Hammer), najlepszy scenariusz adaptowany (James Ivory)
Nagrody Film Independent: 6 nominacji
Nagrody Amerykańskiego Instytutu Filmowego 2017: film roku
MFF w Berlinie 2017: nominacja do nagrody Teddy
Festiwal Filmów LGBTQ+ Chéries-Chéris w Paryżu 2017: Grand Prix
Nagrody Gotham 2017: najlepszy film fabularny, najlepsza przełomowa rola aktorska (Timothée Chalamet)
Nagrody National Board of Review 2017: przełomowa rola (Timothée Chalamet)

Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio Perlman, błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, komponując i grając muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką – Marzią. Cieszy go każda chwila spędzona w willi, zwłaszcza że za kompana ma swego ojca, szanowanego profesora specjalizującego się w greko-romańskiej kulturze, oraz matkę Annellę, tłumaczkę, która uczy chłopaka rozkoszować się kulturą i przyrodą Włoch. Pewnego dnia do willi przybywa Oliver, młody amerykański stypendysta, pracujący z ojcem Elia nad swym doktoratem. Obycie i wykształcenie oraz talent Elia sprawiają wrażenie, że mamy do czynienia z dorosłym, w pełni ukształtowanym mężczyzną, a jednak wielu rzeczy musi się jeszcze nauczyć – zwłaszcza w obcej mu dotąd dziedzinie – miłości. W porażająco pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania. To lato zapamiętają na zawsze.

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


        

  

     

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

archiwum