kpb

Pomiędzy słowami - pokaz z udziałem twórców

POMIĘDZY SŁOWAMI (reż. Urszula Antoniak)
- pokaz z udziałem twórców

poniedziałek, 5 lutego 2018, godz. 20.15
Kino Pod Baranami

Sala Czerwona - pokaz filmu i dyskusja (WYPRZEDANA)
Sala Niebieska - pokaz filmu i transmisja dyskusji

 


 
W poniedziałek, 5 lutego, zapraszamy na krakowską premierę prezentowanego na festiwalu w San Sebastián dramatu Pomiędzy słowami w reżyserii Urszuli Antoniak. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu.

 

Pomiędzy słowami to opowieść o mieszkającym w Berlinie młodym mężczyźnie, który właściwie niczym nie różniłby się od swoich sąsiadów i współpracowników gdyby nie to, że tak naprawdę jest Polakiem. Dopiero wizyta ojca zmusza go do rozważań na temat własnej tożsamości i miejsca w społeczeństwie, w którym żyje.

 

Czwarty, najbardziej osobisty film Urszuli Antoniak (Nic osobistego, Code Blue), która od 25 lat mieszka w Holandii, dotyka jednego z najbardziej palących problemów współczesności, zgłębiając jego humanistyczny aspekt, bez ideologii, bez politycznych deklaracji i bez stereotypów. Reżyserka nie pochyla się nad losem imigrantów, tylko pokazuje człowieka, który wyjechał, bo chciał i mógł. W rolach głównych wystąpili nagrodzony na zeszłorocznym festiwalu w Gdyni Jakub Gierszał i Andrzej Chyra. Film zaprezentowano m.in. na festiwalu filmowym w San Sebastián, a na Warszawskim Festiwalu Filmowym przyznano mu Nagrodę Jury Ekumenicznego.

 

Projekcji filmu towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami. Gośćmi pokazu będą reżyserka filmu, Urszula Antoniak oraz odtwórca głównej roli, Jakub Gierszał.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)/

 

UWAGA!

Bilety na pokaz w Sali Czerwonej są wyprzedane. Zapraszamy na pokaz filmu i transmisję spotkania w Sali Niebieskiej. 

 

O FILMIE:

POMIĘDZY SŁOWAMI | POMIĘDZY SŁOWAMI
reż. Urszula Antoniak, Holandia/Niemcy/Polska 2017, 85'

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: najlepsze zdjęcia (Lennert Hillege), najlepszy dźwięk (Mirosław Makowski), Złoty Kangur - nagroda australijskich dystrybutorów filmowych (Jakub Gierszał)
Warszawski Festiwal Filmowy 2017: konkurs główny, Nagroda Jury Ekumenicznego (Urszula Antoniak)
MFF w San Sebastián 2017: konkurs główny

Michael (Jakub Gierszał) ma 28 lat. Jest Polakiem, prawnikiem, który biegle mówi po niemiecku, mieszka i pracuje w Berlinie. Berlin oferuje mu różnorodność, przyszłość, sukces. Michael świadomie staje się częścią wielokulturowej metropolii, a zerwanie więzów z Polską postrzega jako szansę na to, by odnaleźć i ukształtować samego siebie. Pewnego dnia poznaje swojego ojca (Andrzej Chyra), którego nigdy wcześniej nie widział i spędza z nim weekend. Te kilka dni stanie się dla Michaela podróżą w poszukiwaniu siebie.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum