kpb

Dojrzałe Kino: Plan B

środa, 7 lutego 2018, godz. 11.00  

 

  

 

W środę, 7 lutego, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz komediodramatu Plan B - najnowszego dzieła Kingi Dębskiej, twórczyni filmu Moje córki krowy.

 

Plan B to dowód na to, że Kinga Dębska wyjątkowo sprawnie porusza się pomiędzy trudnymi emocjami oraz inteligentnym humorem. Dzięki znakomitym kreacjom aktorskim Kingi Preis, Marcina Dorocińskiego, Edyty Olszówki i Romy Gąsiorowskiej, widzowie zobaczą na ekranie ludzi na wskroś prawdziwych, których życie, choć niełatwe, nie jest pozbawione nadziei.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:  

PLAN B | PLAN B
reż. Kinga Dębska, Polska 2017, 85’

Mąż Natalii odchodzi od niej w dniu wysłania ich córki na studia. Po wielu latach życia w związku z żonatym mężczyzną Aga traci partnera, a z rozpaczy wybija ją dopiero niepokojący hałas dobiegający z mieszkania sąsiadki. To Janula, która z butelką i papierosem w rękach siedzi na parapecie i awanturuje się z kim popadnie. Stroniąca od miłości Klara dokonuje zaskakującego odkrycia w trakcie niespodziewanych odwiedzin u swojego ojca. Z kolei Mirek wychodzi z więzienia po tym, jak wziął na siebie winę ukochanej. W wyniku splotu niecodziennych zdarzeń zostaje opiekunem do dzieci.

Film o miłości - pełen emocji, humoru i życiowej prawdy. Bohaterów poznajemy kilkanaście dni przed Walentynkami w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego - coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Dają nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!

 

ZWIASTUN:

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       

 

 

  

 

PARTNERZY:

  
            

     

 
       

  

Bookmark and Share

archiwum