kpb

Dojrzałe Kino: Niemiłość

środa, 14 lutego 2018, godz. 11.00  

 

  

 

W środę, 14 lutego, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz filmu Niemiłość - nominowanego do Oscara, poruszającego dramatu autorstwa Andrieja Zwiagincewa. 

 

W swoim najnowszym dziele Andriej Zwiagincew udowadnia, że wyobrażenie świata bez miłości jako futurystycznej wizji ery robotów jest błędne. Zdaniem twórcy Lewiatana wystarczy zajrzeć przez okno, przypatrzeć się podstawowym komórkom społecznym i nastawieniu na osobisty sukces, powszechnie panującemu współcześnie mitowi szczęśliwości. Niemiłość to obraz bezwzględnej walki między małżonkami, w której nie ma miejsca na 12-letniego syna, Aloszę, a podstawowy pierwiastek spajający - miłość - wyczerpał się do dna.

Niemiłość nominowano do Złotego Globu oraz nagrodzono m.in. na festiwalu filmowym w Cannes w 2017 roku, gdzie film otrzymał Nagrodę Jury. Produkcja Zwiagincewa będzie również walczyć o nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:  

NIEMIŁOŚĆ | NELYUBOV
reż. Andriej Zwiagincew, Rosja/Francja/Belgia/Niemcy 2017, 127’

Oscary 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego
Złote Globy 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego
MFF w Cannes 2017: Nagroda Jury (Andriej Zwiagincew)
Camerimage 2017: Srebrna Żaba (Michaił Krichman)
Europejskie Nagrody Filmowe 2017: Nagroda Carlo di Palmy dla najlepszego operatora (Michaił Krichman), najlepszy kompozytor (Jewgienij Galperin, Sasza Galperin)
MFF w Londynie 2017: najlepszy film
FF w Monachium 2017:  najlepszy film zagraniczny
MFF w Zagrzebiu 2017: najlepszy film

Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spiwak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza (Matwiej Nowikow). Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

 

ZWIASTUN:

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       

 

 

 

 

  

 

PARTNERZY:

  
            

     

 
       

  

Bookmark and Share

archiwum