kpb

The Room - pokaz specjalny #3

THE ROOM (reż. Tommy Wiseau)
- pokaz specjalny #3

czwartek, 15 lutego 2018, godz. 19.15
Kino Pod Baranami

 

 

Wszystkich ciekawych inspiracji stojącej za wielokrotnie nagradzanym The Disaster Artist Jamesa Franco, zapraszamy w czwartek, 15 lutego, na specjalny pokaz legendarnego filmu The Room Tommy'ego Wiseau, uznawanego za najlepszy “najgorszy film” w historii.

 

The Room to absurdalna historia trójkąta miłosnego, która w 2004 roku zachwyciła uczestników Festiwalu Filmów Niezależnych w Nowym Jorku gwarantując filmowi Nagrodę Publiczności. Entuzjazm reżysera i całej ekipy przesiąka z każdego kadru, co zapewniło filmowi rzeszę fanów mimo absurdalnej fabuły i niedociągnięć warsztatowych. To Obywatel Kane złych filmów, współczesny Plan 9 z kosmosu Eda Wooda, a jednocześnie niedościgniony i inspirujący wzór w dążeniu do realizacji własnych marzeń. W ciągu dekady od swojej premiery produkcja Wiseau stała się podstawą dla gry komputerowej, książki i sztuki teatralnej, a w 2017 roku zainspirowała Jamesa Franco do nakręcenia filmu o jej fascynującym twórcy.

W czwartkowy wieczór tuż po filmie The Room na ekranie pojawi się The Disaster Artist, który ma już na swoim koncie 16 nagród filmowych, a występującego w głównej roli Jamesa Franco uhonorowano m.in. Złotym Globem. Towarzyszy mu między innymi brat Dave Franco (Iluzja, Nerve), Seth Rogen (Steve Jobs, Wywiad ze słońcem narodu) i Alison Brie (Sypiając z innymi, Królowie lata, serial GLOW). Franco w znakomity sposób wcielił się w postać twórcy The Room, enigmatycznego, niesławnego filmowca-pasjonata, którego zapał i wiara w możliwość spełniania marzeń zdecydowanie przewyższały filmowy talent.

 

HARMONOGRAM PROJEKCJI:

czwartek, 15 lutego 2018
19.15 THE ROOM | THE ROOM
reż. Tommy Wiseau, USA 2003, 100’

21.15 THE DISASTER ARTIST | THE DISASTER ARTIST
reż. James Franco, USA 2017, 103'

 

BILETY:

20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)
Karnet (2 filmy): 28 zł

*Ilość Karnetów ograniczona. Aby zakupić Karnet online, prosimy o kontakt pod adresem kasa@kinopodbaranami.pl.

 

O FILMACH:

THE DISASTER ARTIST | THE DISASTER ARTIST
reż. James Franco, USA 2017, 103'

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9329_0.jpg

Złote Globy 2018: najlepszy aktor w komedii lub musicalu (James Franco)
MFF w San Sebastián 2017: najlepszy film
Nagrody Gotham 2017: najlepszy aktor (James Franco)
Nagrody National Board of Review 2017: najlepszy scenariusz adaptowany (Michael H. Weber, Scott Neustadter)

Prawdziwa, tragikomiczna historia początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywoodu, Tommy’ego Wiseau - artysty, który realizował swoją pasję w co najmniej dyskusyjny sposób.

James Franco, reżyser i odtwórca głównej roli, uczynił z niej afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu. Ta niesamowita i przezabawna historia udowadnia, że legendą można zostać z różnych powodów. Nawet nie mając pojęcia o tym, co się robi, można zajść bardzo daleko.

 

ZWIASTUN:

 

THE ROOM | THE ROOM
reż. Tommy Wiseau, USA 2003, 100’

New York International Independent Film & Video Festival 2004: Nagroda Publiczności dla najlepszego filmu fabularnego

Johnny (Tommy Wiseau) to człowiek o złotym sercu. Wszyscy go lubią. Ma dochodową pracę bankiera, dziewczynę, która jest dla niego całym światem (Juliette Danielle) i prawdziwego przyjaciela (Greg Sestero). Przynajmniej tak mu się wydaje. Wkrótce odkrywa, że dwie najbliższe mu osoby łączy gorący romans.

W zamierzeniu - czarna komedia o miłości, namiętności i zdradzie. W praktyce - najbardziej nieudany film w historii kina, który nieoczekiwanie osiągnął status produkcji kultowej. Wszystko za sprawą początkującego i niezwykle zdeterminowanego “filmowca”, Tommy’ego Wiseau. Nie wiadomo skąd pochodzi, ani jak zdobył pieniądze na swój film, który kosztował 9 mln dolarów, a zarobił… jedynie 1,8 tys. Pewne jest, że reżyser, producent, scenarzysta i odtwórca głównej roli w The Room próbował spełnić swój “amerykański sen”. I stworzył legendę. Wszystko w tym filmie jest złe: scenariusz, dialogi, gra aktorska, scenografia, montaż, itd. A jednak ma on rzeszę fanów na całym świecie. Istnieje nawet strona internetowa, na której można nabyć gadżety (kubki, koszulki, bluzy, etc.) ze słynnymi dziś cytatami z filmu czy podobizną Tommy’ego. Aż chce się rzec: Ha ha ha. What a story, Mark!

Wieloletni przyjaciel Wiseau, aktor Greg Sestero wspomina pracę nad tą osobliwą produkcją w swojej książce The Disaster Artist: My Life Inside The Room, the Greatest Bad Movie Ever Made, na podstawie której James Franco zrealizował nominowany do Złotego Globu The Disaster Artist. 

Bookmark and Share

archiwum