kpb

Nić widmo - pokaz przedpremierowy

NIĆ WIDMO (reż. Paul Thomas Anderson)
- pokaz przedpremierowy

sobota, 10 lutego 2018, godz. 19.00
Kino Pod Baranami

 

 

W sobotę, 10 lutego, w Kinie Pod Baranami odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu Nić widmo - nominowanego do sześciu Oscarów dzieła Paula Thomasa Andersona z Danielem Day-Lewisem w roli głównej. Zapraszamy!

 

Nić widmo to opowieść o wiodącym samotnicze życie genialnym londyńskim krawcu, którego świat staje na głowie pod wpływem nowo poznanej kobiety. W swym najnowszym filmie Paul Thomas Anderson (Magnolia, Mistrz) ponownie spotyka się z Danielem Day-Lewisem, wspólnie malując fascynujący portret artystycznego szału oraz kobiet, które sprawiają, że świat nie przestaje się kręcić. Podczas najbliższego rozdania nagród Amerykańskiej Akademii film ma szansę zdobyć sześć statuetek. Nominowany do Oscara za tę rolę Day-Lewis zapowiedział, że to ostatnia kreacja w jego aktorskiej karierze.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

NIĆ WIDMO | PHANTOM THREAD
reż. Paul Thomas Anderson, USA 2017, 131'

Oscary 2018: 6 nominacji - najlepszy film, najlepszy reżyser (Paul Thomas Anderson), najlepszy aktor pierwszoplanowy (Daniel Day-Lewis), najlepsza aktorka drugoplanowa (Lesley Manville), najlepsza muzyka oryginalna (Jonny Greenwood), najlepsze kostiumy
Złote Globy 2018: 2 nominacje - najlepszy aktor w dramacie (Daniel Day-Lewis), najlepsza muzyka (Jonny Greenwood)
Nagrody BAFTA 2018: 4 nominacje - najlepszy aktor pierwszoplanowy (Daniel Day-Lewis), najlepsza aktorka drugoplanowa (Lesley Manville), najlepsza muzyka oryginalna (Jonny Greenwood), najlepsze kostiumy
Nagrody Critics Choice 2018: najlepsze kostiumy
Nagrody National Board of Review 2017: najlepszy scenariusz oryginalny (Paul Thomas Anderson)

Londyn, lata pięćdziesiąte. Słynny krawiec Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) wraz z siostrą Cyril (Lesley Manville) stanowią centrum brytyjskiej mody, ubierając gwiazdy filmowe, rodzinę królewską, socjetę, damy i debiutantki. Wszystko to w wytwornym stylu The House of Woodcock. Przez życie głównego bohatera przewija się mnóstwo kobiet, inspirują go, towarzyszą, ale on wciąż pozostaje kawalerem. Aż do momentu, w którym w jego życiu pojawia się Alma (Vicky Krieps), która wkrótce staje się jego muzą i kochanką. Jego uporządkowane życie burzy miłość.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum