kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Wyspa psów

czwartek, 26 kwietnia 2018, godz. 23.15

 

 

W czwartek, 26 kwietnia, niezastąpiony Wes Anderson zabierze uczestników spotkania Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego na Wyspę psów, której mieszkańcy przemówią głosami Bryana Cranstona, Jeffa Goldbluma i Edwarda Nortona. Zapraszamy!   

 

Współprowadząca ceremonię rozdania Złotych Globów w 2015 roku Amy Poehler żartowała, że twórca Grand Budapest Hotel przyjechał na galę na rowerze złożonym z części do tuby. Przez jednych nazywany jest dziwakiem, inni widzą w nim bożyszcze hipsterów, ale dla fanów inteligentnego, ironicznego humoru i urzekających ciepłem historii Wes Anderson na zawsze będzie reżyserem, dzięki któremu świat jest po prostu piękniejszy. Po wielokrotnie nagradzanym Fantastycznym panu Lisie, reżyser prezentuje kolejną animację poklatkową. Wyspa psów opowiada o 12-letnim chłopcu, który kradnie samolot i leci na pokrytą śmieciami wyspę w poszukiwaniu zesłanego tam ukochanego czworonoga. W akcji ratunkowej towarzyszą mu zadomowieni już psi rezydenci, którym głosu użyczyli ulubieni aktorzy Andersona, czyli znani m.in. z Grand Budapest Hotel Tilda Swinton i Jeff Goldblum oraz Edward Norton i Bill Murray, których widzowie mogli zobaczyć w Kochankach z Księżyca. Do współpracy przy Wyspie psów reżyser po raz pierwszy zaprosił także takie gwiazdy jak Bryan Cranston (serial Breaking Bad), Scarlett Johansson (Ghost in the Shell) i Liev Schreiber (Spotlight).

 

Gospodarzem spotkania będzie Mateusz Słowik, student filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ, członek Stowarzyszenia All In UJ. Jego tekst o najnowszym filmie Wesa Andersona możecie przeczytać w magazynie 16mm.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY dla studentów: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE: 

WYSPA PSÓW | ISLE OF DOGS
reż. Wes Anderson, Niemcy/USA 2018, 101'

MFF w Berlinie 2018: konkurs główny, Srebrny Niedźwiedź dla najlepszego reżysera

Opowieść o dwunastoletnim japońskim chłopcu imieniem Atari, którego wychowuje skorumpowany burmistrz wielkiego miasta Megasaki. Gdy na mocy specjalnego dekretu wszystkie psy domowe wygnane zostają na ogromne wysypisko odpadów, Atari wykradzionym przez siebie niezwykłym samolotem turbośmigłowym leci na „wyspę śmieci”, by odnaleźć swego ukochanego pupila. Na miejscu gromadzi wokół siebie grupę czworonożnych przyjaciół i wraz z nimi wyrusza na wielką wyprawę, która zadecyduje o losach całej Prefektury.    

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


      

    

      

 

 

Bookmark and Share

archiwum