kpb

National Theatre Live: Opętanie - pokaz specjalny spektaklu

NATIONAL THEATRE LIVE:
OPĘTANIE (reż. Ivo van Hove)
- pokaz specjalny spektaklu

środa, 9 maja 2018 godz. 20.00
Kino Pod Baranami

 


fot. Jan Versweyveld

 

W środę, 9 maja, zapraszamy na jeden z ostatnich w Polsce pokazów specjalnych spektaklu Opętanie, prezentowanego w cyklu National Theatre Live. W jednej z głównych ról na deskach Barbican Theatre w Londynie wystąpił Jude Law.

 

Opętanie to sceniczna adaptacja filmu Luchino Viscontiego pod tym samym tytułem. Spektakl w reżyserii Ivo van Hove zarejestrowano w londyńskim Barbican Theatre, przy współpracy z Toneelgroep Amsterdam, którego dyrektorem artystycznym jest sam reżyser. W 1943 roku, kiedy film Viscontiego trafił na ekrany, oburzył ówczesną widownię do tego stopnia, że cenzura państwowa zakazała jego wyświetlania. Obraz powstał na motywach powieści kryminalnej Jamesa M. Caina Listonosz zawsze dzwoni dwa razy o tragicznym romansie mężatki i poszukującego pracy przystojnego kierowcy. Ponad 70 lat po premierze filmu, van Hove w charakterystyczny dla siebie, minimalistyczny sposób zaprezentował opowieść o miłości i zdradzie z udziałem czołowych aktorów swojego pokolenia. W jednej z głównych ról wystąpił Jude Law (serial Młody papież, Utalentowany pan Ripley), któremu towarzyszą znakomici holenderscy aktorzy Halina Reijn oraz Gijs Scholden van Aschat.

 

Opętanie prezentowane będzie z polskimi napisami.

 

BILETY:

39 zł (normalny) | 35 zł (ulgowy)

 

O SPEKTAKLU:

OPĘTANIE | OBSESSION
reż. Ivo van Hove, Wielka Brytania/Holandia 2017, 135'


fot. Jan Versweyveld

Włóczący się po okolicy Gino jest wyjątkowo atrakcyjnym mężczyzną. W przydrożnej restauracji spotyka małżeństwo, Josepha i jego pociągającą małżonkę, Hannę. Nie mogąc się sobie oprzeć, Gino i Hanna rozpoczynają płomienny romans i wspólnie knują spisek, aby pozbyć się męża kobiety. Ale w tej mrożącej krew w żyłach opowieści o namiętności i zniszczeniu zbrodnia, której dopuszczają się bohaterowie prowadzi ich związek ku destrukcji.

 

ZWIASTUN: 

Bookmark and Share

archiwum