kpb

Sicario - wieczór filmowy

SICARIO - wieczór filmowy
wtorek, 17 lipca 2018, start: godz. 19.00
Kino Pod Baranami

 We wtorek, 17 lipca, zapraszamy na wieczór filmowy dla widzów o mocnych nerwach. W programie pokaz nominowanego do trzech Oscarów thrillera Sicario w reżyserii Denisa Villeneuve oraz - przedpremierowo - jego kontynuacja, czyli Sicario 2: Soldado Stefano Sollimy z Benicio del Toro w roli głównej.

 

Prezentowany w konkursie głównym w Cannes w 2015 roku Sicario Denisa Villeneuve (Nowy początek, Pogorzelisko) to film-zjawisko, w którym napięcie nie opuszcza widza do samego końca. To opowieść o agentce FBI, która dołącza do działającej na granicy prawa specjalnej grupy walczącej z kartelami narkotykowymi. Na ekranie Emily Blunt (Ciche miejsce), Josh Brolin (Everest) oraz Benicio del Toro (Wada ukryta) w pustynnych krajobrazach uchwyconych przez Rogera Deakisa, laureata Oscara za zdjęcia do filmu Blade Runner 2049. W tle wydarzeń niepokojąca, bazująca na niskich tonach muzyka autorstwa zmarłego niedawno Jóhanna Jóhannssona, twórcy kompozycji do filmów Labirynt i Teoria wszystkiego.

 

Wieczór zwieńczy przedpremierowy pokaz filmu Sicario 2: Soldado, w którym włoski reżyser Stefano Sollima, jeden z twórców serialu Gomorra, głównym bohaterem uczynił najbardziej tajemniczą postać z filmu Villeneuve'a. Grany przez Benicio del Toro tytułowy sicario prowadzi osobistą krucjatę przeciwko narkotykowym bossom. Tym razem będzie musiał samotnie przekroczyć granicę, aby uniknąć niepotrzebnego rozlewu krwi. Autorem scenariusza do obu filmów jest Taylor Sheridan, twórca skryptów do takich produkcji jak Aż do piekła oraz Wind River. Na przeklętej ziemi. Polska premiera filmu - 20 lipca 2018.

 

PROGRAM:
wtorek, 17 lipca 2018
19.00
SICARIO
| SICARIO
reż. Denis Villeneuve, USA 2015, 121'

21.15 POKAZ PRZEDPREMIEROWY
SICARIO 2: SOLDADO | SICARIO: DAY OF THE SOLDADO
reż. Stefano Sollima, USA/Włochy 2018, 122'

 

BILETY:

36 zł (normalny) | 28 zł (ulgowy)

 

O FILMACH:

SICARIO | SICARIO
reż. Denis Villeneuve, USA 2015, 121'

Oscary 2016: 3 nominacje - najlepsze zdjęcia (Roger Deakins), najlepsza muzyka oryginalna (Jóhann Jóhannsson), najlepszy montaż dźwięku
Nagrody BAFTA 2016: 3 nominacje - aktor drugoplanowy (Benicio del Toro), najlepsze zdjęcia (Roger Deakins), najlepsza muzyka (Jóhann Jóhannsson)
MFF w Cannes 2015: konkurs główny

Młoda agentka FBI Kate Macer przyłącza się do tajnej akcji CIA mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Kate stopniowo poznaje szczegóły operacji, która często ociera się o granicę prawa i moralności, prowadząc do najgłębszych czeluści przestępczego piekła. Przewodnikiem po jego kolejnych kręgach będzie dla Macer tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany „konsultantem”, który jak się okazuje ma dla całej akcji kluczowe znaczenie.

W Meksyku „sicario” oznacza „wynajętego mordercę”. Nazywając tak swój najnowszy film, kanadyjski reżyser Denis Villeneuve doskonale zdefiniował to, o czym chciał opowiedzieć na ekranie. Sicario to dreszczowiec, który w bezkompromisowy sposób ukazuje świat wojen narkotykowych na granicy USA - świat intryg, korupcji oraz szerzącej się moralnej degrengolady. Obszar ten jest obecnie uznawany za jeden z najbardziej przerażających na świecie - narkotyki, wymykająca się spod kontroli nielegalna imigracja oraz wszechobecny terror sprawiają, że ludzie po obu stronach granicy muszą trzymać się cały czas na baczności.  

 

ZWIASTUN:

 

SICARIO 2: SOLDADO | SICARIO: DAY OF THE SOLDADO
reż. Stefano Sollima, USA/Włochy 2018, 122'

Alejandro był kiedyś pełnym brawury prokuratorem, jednak morderstwo jego rodziny odmieniło go na zawsze. Z jednej strony stał się opiekunem córki mafiosa, który dopuścił się tej zbrodni, z drugiej nie przestał być sicario - zabójcą, który przekroczy każdą granicę, żeby zemścić się na kartelach, które odebrały mu jego dawne życie. Wraz z agentem FBI, Mattem Graverem powraca na pogranicze amerykańsko-meksykańskie, by dopaść Carlosa Reyesa, narkotykowego  barona, który trudni się także przemytem broni dla terrorystów. To co miało być szybką i stosunkowo prostą misją, wkrótce przeradza się w prawdziwą wojnę. Okazuje się bowiem, że Pentagon wydał zgodę na użycie oddziałów specjalnych i ciężkiego uzbrojenia do bezwzględnej walki z sojusznikiem terrorystów. Obaj mężczyźni wiedzą, że te metody na pograniczu zamiast przynieść upragniony skutek, mogą wywołać katastrofę. Alejandro podejmuje się samotnej misji po drugiej stronie granicy, która każe mu się cofnąć w głąb mrocznej przeszłości, o której tak pragnął zapomnieć.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum