kpb

McQueen - pokazy przedpremierowe (MOS)

MCQUEEN (reż. Ian Bonhôte, Peter Ettedgui)
- pokazy przedpremierowe

12-13 lipca 2018, godz. 20.45
Małopolski Ogród Sztuki
 

 

 

W dniach 12-13 lipca, zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na przedpremierowe pokazy dokumentalnego filmu McQueen - portretu jednego z najsłynniejszych brytyjskich projektantów, Alexandra McQueena.

 

McQueen to oparta na faktach historia artysty – równie fascynująca, jak jego dzieła. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.

Życie osobiste i kariera McQueena domagały się obrazu odważnego, wyczerpującego, opartego na mocnej filmowej strukturze - mówią twórcy. On sam nie zniósłby konwencjonalnego, epizodycznego podejścia znanego z tak wielu dokumentalnych biografii. Tak jak McQueen używał krawiectwa i projektowania, by stworzyć własny, wyjątkowy język, tak my chcemy połączyć i wykorzystać narzędzia dostępne nam, filmowcom - ruch i zdjęciowe archiwa,
nagrania audio i wywiady, świetne materiały filmowe i muzyczne – by zbudować oryginalny, fascynujący portret McQueena – jego życia i złożonej osobowości.MEDIA O FILMIE:

Ten film, podobnie jak projekty McQueena, jest fascynujący, niepokojący i podszyty tragedią. Jeden z najlepszych w ostatnich latach obrazów o świecie mody. To nie jest film tylko dla znawców i fanów mody. W końcu McQueen nie był tylko projektantem, ale popkulturowym fenomenem. - Screen Daily

Dla wielu projekty McQueena były jak niezwykłe senne fantazje, a ten film uświadamia również ich znaczenie. - Vogue

Ten dokument bez wątpienia stanie się głównym punktem odniesienia dla wszystkich biografów człowieka, który zrewolucjonizował przemysł mody. - 52 Insights

 

Polska premiera: 20 lipca 2018 roku.

 

Pokazy odbędą się w programowanej przez Kino Pod Baranami sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12).

 

HARMONOGRAM PROJEKCJI:

czwartek, 12 lipca
20.45
POKAZ PRZEDPREMIEROWY

MCQUEEN | MCQUEEN
reż. Ian Bonhôte, Peter Ettedgui, Wielka Brytania 2018, 111'

 

piątek, 13 lipca
20.45 POKAZ PRZEDPREMIEROWY
MCQUEEN | MCQUEEN
reż. Ian Bonhôte, Peter Ettedgui, Wielka Brytania 2018, 111'

 

BILETY:

czwartek, 12 lipca: 20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

piątek, 13 lipca: 22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

* Zakup biletów w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online. 

 

O FILMIE:

MCQUEEN | MCQUEEN
reż. Ian Bonhôte, Peter Ettedgui, Wielka Brytania 2018, 111'

FF Tribeca 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego dokumentu

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej.

Odważny i bezkompromisowy, McQueen zwykł mawiać: Moje pokazy mody to sex, drugs and rock’n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca. Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd, takich jak Rihanna czy Nicole Kidman. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie?

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum