kpb

Kinobranie 2018 - pokaz na dziedzińcu #4: Wieża. Jasny dzień.

Letnie Tanie Kinobranie 2018
- pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami #4
Wieża. Jasny dzień. (reż. Jagoda Szelc)
Kino Pod Baranami
środa, 8 sierpnia 2018, godz. 21.30

 

 

W środę, 8 sierpnia, na dziedzińcu Pałacu Pod Baranami odbędzie się czwarty seans pod gwiazdami w ramach Letniego Taniego Kinobrania. Na ekranie psychologiczny thriller Wieża. Jasny dzień. - nagrodzona na festiwalu w Gdyni opowieść o dwóch siostrach autorstwa Jagody Szelc. Bilety na seans w cenie 8 zł. Zapraszamy!

 

Wieża. Jasny dzień. to zrealizowana w zachwycających plenerach Kotliny Kłodzkiej, trzymająca w napięciu opowieść na granicy gatunków autorstwa Jagody Szelc, studentki Szkoły Filmowej w Łodzi i tegorocznej laureatki Paszportu POLITYKI. W swoim pierwszym pełnometrażowym filmie reżyserka zręcznie myli tropy, przyciągając widza pełnymi emocji scenami rodem z rodzinnego dramatu, by na dobre przykuć go do fotela budzącymi niepokój obrazami ze świata metafizycznego. Wieżę. Jasny dzień. uznano za absolutne objawienie zeszłorocznego festiwalu w Gdyni, podczas którego Jagodę Szelc nagrodzono za najlepszy debiut i scenariusz. Film został również zaprezentowany w prestiżowej sekcji Forum 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. 

 


fot. Sabina Szkarłat

Pokaz filmu odbędzie się na dziedzińcu renesansowego Pałacu pod Baranami.

 

BILETY: 8 zł - dostępne w dniu pokazu w kasach Kina oraz online.
*Miejsca są nienumerowane.

 

UWAGA!

Z biletem na pokaz  - 10% rabatu w Piwnicy Pod Baranami dla naszych widzów!

 

O FILMIE:

WIEŻA. JASNY DZIEŃ. | WIEŻA. JASNY DZIEŃ.
reż. Jagoda Szelc, Polska 2017, 111'
PL

MFF w Berlinie 2018: sekcja Forum
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: najlepszy debiut reżyserski (Jagoda Szelc), najlepszy scenariusz (Jagoda Szelc)

Na parę dni przed Pierwszą Komunią Świętą ich córki, małżeństwo Mulę (Anna Krotoska) i Michała (Rafał Cieluch) odwiedza niecodzienny gość. To niewidziana od lat młodsza siostra Muli - Kaja (Małgorzata Szczerbowska). Z dnia na dzień jej zachowanie wydaje się dla rodziny coraz bardziej dziwne. Kościelna uroczystość się zbliża, a atmosfera między siostrami gęstnieje. Wokół także dochodzi do wydarzeń, które trudno wyjaśnić. Wkrótce ma się okazać, że istnieje inny, ważniejszy powód, dla którego Kaja zdecydowała się wrócić.

 

ZWIASTUN:

 

PARTNERZY:

        
  
                         

 

PATRONI:

      

            

 

     

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum