kpb

Baranki w Pieluchach: Nieposłuszne

czwartek, 23 sierpnia 2018, godz. 11.00

 

 

W czwartek, 23 sierpnia, zapraszamy rodziców z niemowlakami na pokaz filmu Nieposłuszne - rozgrywającego się w ortodoksyjnej żydowskiej społeczności, najnowszego dzieła Sebastiána Lelio, twórcy nagrodzonej Oscarem Fantastycznej kobiety. Na ekranie Rachel Weisz i Rachel McAdams.

 

Nieposłuszne to intymna i pełna napięcia opowieść o zakazanej miłości. Główną bohaterką jest kobieta, która jako nastolatka została wygnana z domu przez swoich bliskich z powodu uczuć, jakie żywiła wobec swojej przyjaciółki. Po wielu latach wraca do rodzinnego miasta na pogrzeb ojca, a ponowne spotkanie obu kobiet zmusza je do konfrontacji z przeszłością i własnymi potrzebami.

 

Subtelność, zmysłowość i bezkompromisowość filmu zachwyciła krytyków, którzy porównują go m.in. do Życia Adeli Abdellatifa Kechiche’a. To pierwszy anglojęzyczny film cenionego chilijskiego reżysera Sebastiána Lelio, uhonorowanego w tym roku nagrodą Amerykańskiej Akademii za Fantastyczną kobietę. Scenariusz filmu powstał we współpracy z Rebeccą Lenkiewicz, współautorki skryptu do nagrodzonej Oscarem Idy Pawła Pawlikowskiego. W rolach głównych wystąpiły Rachel Weisz (Wierny ogrodnik, Lobster) oraz Rachel McAdams (Spotlight, serial Detektyw).

 

Bilety: 13 zł

 

Widzowie z biletami z Baranków w Pieluchach otrzymują 20% zniżki na pobyt w Bawialnii M. w stylu Montessori (ul. Kościelna 3).

 

O FILMIE:  

NIEPOSŁUSZNE | DISOBEDIENCE
reż. Sebastián Lelio, USA/Wielka Brytania/Irlandia 2017, 141'

FF w Göteborgu 2018: Konkurs Międzynarodowy
MFF w Guadalajarze 2018: Konkurs Główny

Ronit mieszka w Nowym Jorku, jest wziętą fotografką i obraca się w artystycznych kręgach. Nagła wieść o śmierci ojca sprowadza ją do rodzinnego Londynu i ortodoksyjnej, żydowskiej społeczności, która kiedyś była jej domem, ale z której jako nastolatka została wygnana z powodu niemoralnego zachowania. Wspomnienia tamtych wydarzeń wracają, kiedy kobieta spotyka na miejscu swoją pierwszą miłość. Esti, kiedyś równie niepokorna, co Ronit, dziś jest nauczycielką i przykładną żoną rabina. Okazuje się jednak, że mimo czasu, jaki upłynął, dawna namiętność nie wygasła, a uczucia kobiet nie straciły nic ze swojej siły.

 

ZWIASTUN:

 

O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.   

 

Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl  

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg     

PARTNERZY:

  
                           
              

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum