kpb

Kinobranie 2018 - pokaz na dziedzińcu #6: Kawa i papierosy

Letnie Tanie Kinobranie 2018
- pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami #6
Kawa i papierosy (reż. Jim Jarmusch)
Kino Pod Baranami
piątek, 17 sierpnia 2018, godz. 21.30

 

 

W piątek, 17 sierpnia, po raz szósty spotkamy się na dziedzińcu Pałacu pod Baranami pod czas plenerowego pokazu filmowego w ramach Letniego Taniego Kinobrania. Tym razem zobaczymy wspólnie film Kawa i papierosy - kultowe dzieło Jima Jarmuscha. Bilety w cenie 8 zł. Zapraszamy!

 

Kawa i papierosy to zrealizowana w czerni i bieli minimalistyczna seria etiud filmowych, których niezwykli bohaterowie prowadzą pozornie zwyczajne rozmowy. Pomysł filmu długo dojrzewał w głowie reżysera, Jima Jarmuscha, znakomitego autora takich filmów, jak Broken Flowers czy Ghost Dog: Droga samuraja. Początkowo w 1986 roku nakręcił dwie parominutowe etiudy pod tym samym tytułem, wzbogacone w 1993 roku o kolejną. Właśnie one stały się one podstawą do powstania pełnometrażowego filmu w 2003 roku. Dowcip sytuacyjny, połączony z dużą ilością zabawnych dialogów, tworzy niepowtarzalną atmosferę. Relacje między postaciami zacieśniają się i ewoluują przy filiżance dobrej kawy i dymu z papierosa. Tylko u Jarmuscha przy jednym stole mogli zasiąść Iggy Pop z Tomem Waitsem oraz RZA i GZA z grupy Wu Tang Clan wraz z Billem Murrayem, nie wspominając o fantastycznych kreacjach Cate Blanchett czy Roberto Benigniego.

 


fot. Sabina Szkarłat

Pokaz filmu odbędzie się na dziedzińcu renesansowego Pałacu pod Baranami.

 

BILETY: 8 zł - dostępne w dniu pokazu w kasach Kina oraz online.
*Miejsca są nienumerowane.

 

UWAGA!

Z biletem na pokaz  - 10% rabatu w Piwnicy Pod Baranami dla naszych widzów!

 

O FILMIE:

KAWA I PAPIEROSY | COFFEE AND CIGARETTES
reż. Jim Jarmusch, USA 2003, 95’

Humorystyczna seria 11 czarno-białych miniatur, których bohaterowie, paląc papierosy i leniwie popijając kawę rozmawiają na przeróżne tematy i omawiają między innymi: możliwość użycia nikotyny jako środka owadobójczego, sposoby na przyrządzenie prawdziwej angielskiej herbaty, wynalazki Nikoli Tesli, przygody członków nieistniejącego zespołu rockowego o nazwie SQÜRL, Paryż w latach 20. i co tak naprawdę stało się z Elvisem Presleyem.

 

ZWIASTUN w j. angielskim:

 

PARTNERZY:

        
  
                         

 

PATRONI:

      

            

 

     

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum