kpb

Baranki w pieluchach - Control

Zapraszamy na pierwszy pokaz naszego nowego cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokażemy atrakcyjny, ambitny film, na który mamy będą mogły przyjść wraz ze swoimi pociechami. Będziemy prezentować filmy, które premierowo goszczą na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy będą wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, iż nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

W ramach pierwszego pokazu z cyklu zapraszamy na CONTROL, opowieść o życiu i śmierci Iana Curtisa, legendarnego wokalisty brytyjskiej grupy Joy Division.
środa, 19 marca, godz. 10.00

CONTROL | CONTROL
reż. Anton Corbijn, Wlk.Brytania/Australia 2007, 121’MFF Cannes 2007
Złota Kamera -specjalne wyróżnienie
Label Europa Cinemas
Prix Regards Jeune

Nagrody Brytyjskiego Przemysłu Filmowego BAFTA 2008
najlepszy film brytyjski - nominacja
najlepsza aktorka drugoplanowa - Samantha Morton - nominacja
nagroda Carla Foremana dla najbardziej obiecującego debiutanta - Matt Greenhalgh (scenariusz)

Londyńskie Koło Krytyków Filmowych 2008
najlepszy brytyjski film roku
najlepszy reżyser
najlepszy debiutujący aktor


Opowieść o życiu i śmierci Iana Curtisa, wokalisty Joy Division, legendarnej grupy rockowej grającej muzykę klasyfikowaną jako post-punk. Curtis rozdarty pomiędzy życiem rodzinnym, rosnącą sławą oraz miłością do innej kobiety popełnił samobójstwo 18 maja 1980 roku w wieku 23 lat, w przeddzień pierwszego tournee Joy Division po Stanach Zjednoczonych. Nie zdając sobie z tego sprawy, Ian Curtis zmienił oblicze muzyki rockowej.

Reżyser odmitologizowuje postać lidera Joy Division. Kanwą tej historii jest autobiograficzna książka żony Curtisa - Deborah. Oglądamy dramat człowieka, który traci grunt pod nogami. Nie potrafi odnaleźć się w roli ojca i męża. Ucieka w ramiona innej kobiety. Ale narastające poczucie winy, coraz częstsze ataki epilepsji oraz pogłębiająca się depresja powodują, że nie jest w stanie ciągnąć tego dłużej. Corbijn pokazuje trudne momenty z życia Curtisa, a rewelacyjna kreacja Sama Rileya powoduje, że całkowicie wierzymy w tę postać.

Anton Corbijn o swoim filmie: Chciałem zrobić film w czerni i bieli. Według mnie czarno-biały obraz idealnie pasuje do grupy Joy Division i Iana Curtisa. Wszystko, co pamięta się o grupie Joy Division jest właśnie czarno-białe. Przed śmiercią Iana żaden ich utwór nie okazał się hitem. Dlatego zawsze pisano o nich w takich właśnie barwach.


To film wyjątkowy. Przepełniony niepowtarzalną muzyką, wciąż wywołującej osobliwy dreszcz emocji, brytyjskiej grupy. Porusza także gra odtwórcy głównej roli, Sama Rileya. Prawdziwa, bez przerysowań, subtelnie zdradzająca wewnętrzny dramat bohatera, kreacja. W efekcie udane dzieło Corbijna po prostu się smakuje, rozkoszując do woli także mistrzowsko skomponowanymi, czarno-białymi kadrami. Każde ujęcie, każda scena ma swój niebywały urok i styl, zatrzymany w głębokiej, dobitnie oddającej atmosferę końca lat siedemdziesiatych, fotografii autorstwa Martina Ruhe.
Artur Cichmiński, Stopklatka.pl

Control - piękny, niebanalny, spektakularny. I smutny do szaleństwa. Peter Bradshaw, Guardian

Film Corbijna jest mroczny jak jego zdjęcia i jak Manchester, z którego pochodzili muzycy Joy Division. Sam Riley w roli Curtisa i ścieżka dźwiękowa przygotowana przez żyjących muzyków Joy Division są na miarę Oskara. Hubert Musiał, Dziennik

Strona oficjalna filmu: www.controlthemovie.com

Zapowiedź z polskimi napisami znajduje się TUTAJ!


TRAILER (wersja oryginalna):

Bookmark and Share

archiwum