kpb

Sylwestrowa Noc Filmowa 2018/2019

SYLWESTROWA NOC FILMOWA 2018/2019 // New Year's Eve Film Night

poniedziałek, 31 grudnia 2018, godz. 21.00

//Monday, December 31st, 2018, 9.00 p.m.

 

 

Zapraszamy na Sylwestrową Noc Filmową! W programie trzy pokazy przedpremierowe, podczas których na ekranie pojawią się: Mahershala Ali, Viggo Mortensen, Steve Carell, Timothée Chalamet, Jacek Braciak, Karolina Bruchnicka i Agata Buzek. O północy - lampka szampana. Bilety już w sprzedaży!

 

Sylwestrowy wieczór rozpocznie pokaz znakomitego filmu Green Book autorstwa Petera Farrelly’ego. Farrelly przeniósł na ekran opartą na prawdziwych wydarzeniach historię niezwykłej przyjaźni cenionego afroamerykańskiego pianisty i białego mężczyzny włoskiego pochodzenia, który zarabiał na życie jako bramkarz w nocnym klubie. Nagrodzony Oscarem za rolę w filmie Moonlight Mahershala Ali wcielił się w postać mieszkającego nad słynną Carnegie Hall uznanego muzyka jazzowego, który w czasach powszechnej segregacji rasowej ruszył w trasę koncertową na południu Stanów Zjednoczonych. W roli szofera i ochroniarza towarzyszył mu amerykański Włoch znany jako Tony Lip, którego na ekranie sportretował Viggo Mortensen (Captain Fantastic). Lip zresztą sam został aktorem, a w jego filmografii można znaleźć takie tytuły jak Ojciec chrzestny, Chłopcy z ferajny czy popularny serial Rodzina Soprano. Historia przyjaźni dwóch mężczyzn z różnych światów - zgodnie z ich wolą - ujrzała światło dzienne dopiero po ich śmierci, a dzięki świetnie poprowadzonej narracji oraz imponującym kreacjom aktorskim film Green Book zdobył aż pięć nominacji do Złotych Globów.

 

W ramach Sylwestrowej Nocy Filmowej w Kinie Pod Baranami zobaczycie również film Mój piękny syn, najnowsze dzieło belgijskiego reżysera Felixa Van Groeningena (W kręgu miłości), którego źródłem również stała się prawdziwa historia. Scenariusz do filmu powstał na podstawie wspomnień Davida Sheffa (Mój piękny syn) i jego syna Nica (Na głodzie), które uzyskały status bestsellerów New York Timesa. Opowiada o bolesnych przeżyciach najbliższej rodziny nastolatka uzależnionego od narkotyków i bezwarunkowej miłości wystawionej na próbę. Steve Carell (Big Short, Foxcatcher) i jeden z najbardziej obiecujących młodych aktorów, Timothée Chalamet (Tamte dni, tamte noce; Ladybird) w imponujący sposób uchwycili w swoich kreacjach emocje towarzyszące relacji między ojcem i synem w starciu z wyniszczającym nałogiem. Dzięki roli w filmie Mój piękny syn Chalamet cieszy się drugą nominacją do Złotego Globu w swojej krótkiej karierze, a wśród krytyków pojawiają się głosy o możliwej nominacji do Oscara.

 

Sylwestrowy maraton filmowy zwieńczy pokaz filmu Córka trenera z Jackiem Braciakiem (Kler) i Karoliną Bruchnicką (Monument) w rolach głównych. Reżyser i współautor scenariusza Łukasz Grzegorzek po sukcesie filmu Kamper powraca z pełną subtelnego humoru, intymną opowieścią o poszukiwaniu własnej drogi. To historia trenera tenisa ziemnego, który zrobiłby wszystko dla swojej utalentowanej, nastoletniej córki. Ich silna, oparta na zaufaniu więź zostaje zachwiana, kiedy mężczyzna przyjmuje pod swoje skrzydła nowego zawodnika. Jeżdżąc od jednych zawodów do drugich po całej Polsce w towarzystwie ojca i nowo poznanego chłopaka, dziewczyna zaczyna odkrywać nową część siebie, która prędzej czy później musi się uzewnętrznić. Obok odtwórców głównych ról widzowie zobaczą debiutującego na ekranie Bartłomieja Kowalskiego, a także Piotra Żurawskiego (Kamper) i Agatę Buzek (Rewers). Uczestnicy tegorocznego Forum Kina Europejskiego Cinergia przyznali filmowi Nagrodę Publiczności.

 

Przez całą Sylwestrową Noc Filmową otwarty będzie bufet z napojami oraz zimnymi i ciepłymi przekąskami. Podczas przerw do wygrania będą filmowe nagrody, a o północy wzniesiemy noworoczny toast lampką szampana.

 

Filmy Green Book oraz Mój piękny syn zostaną zaprezentowane w wersji oryginalnej (angielskiej) z polskimi napisami. Film Córka trenera zostanie wyświetlony z angielskimi napisami.

 

BILETY // tickets:
przedsprzedaż do 26.12 // presale, till Dec 26: 99 zł
od 27.12 // since Dec 27: 119 zł


Bilety dostępne w kasie Kina oraz online.
// Tickets available at Cinema's cash desk and online.

 

O FILMACH | About the films:

GREEN BOOK | GREEN BOOK
reż. Peter Farrelly, USA 2018, 133’

(
in English with Polish subtitles
)

Polska premiera: 15 lutego 2019

Złote Globy 2019: 5 nominacji do nagród, w tym dla najlepszego reżysera (Peter Farrelly), za najlepszy film - musical lub komedia, najlepszy scenariusz (Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie, Peter Farrelly), najlepszą pierwszoplanową rolę męską (Viggo Mortensen), najlepszą drugoplanową rolę męską (Mahershala Ali)
Nagrody Screen Actors Guild 2019: nominacje do nagród za najlepszą pierwszoplanową rolę męską (Viggo Mortensen) i najlepszą drugoplanową rolę męską (Mahershala Ali)
FF w Austin 2018: Nagroda Publiczności
FF w Bostonie 2018: Nagroda Główna, najlepszy aktor (Viggo Mortensen)
MFF w Denver 2018: Nagroda People's Choice
Nagrody National Board of Review 2018: najlepszy film, najlepszy aktor (Viggo Mortensen)
FF w Filadelfii 2018: Nagroda Publiczności
MFF w Toronto 2018: Nagroda Grosch People's Choice

1964 rok. Wybitny afroamerykański muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego szofera białego mężczyznę, byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego, i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na głębokie południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa zupełnie różne światy.

Viggo Mortensen (Captain Fantastic) i Mahershala Ali (Moonlight) w opartym na prawdziwej historii komediodramacie nominowanym do pięciu Złotych Globów.

 

| A working-class Italian-American bouncer becomes the driver of an African-American classical pianist on a tour of venues through the 1960s American South.

 

MÓJ PIĘKNY SYN | BEAUTIFUL BOY
reż. Felix van Groeningen, USA 2018, 121'
 

(in English with Polish subtitles)

 

Polska premiera: 4 stycznia 2019

Złote Globy 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego (Timothée Chalamet)

Historia rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. Mój piękny syn to opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

Mój piękny syn to najnowsze dzieło Felixa van Groeningena (nominacja do Oscara za film W kręgu miłości). Scenariusz powstał na podstawie wspomnień Davida Sheffa  (Mój piękny syn) i jego syna Nica (Na głodzie), które stały się bestsellerami, zajmując pierwsze miejsca na liście New York Timesa. W rolach głównych wystąpili Steve Carell i Timothée Chalamet.

 

| Based on the best-selling pair of memoirs from father and son David and Nic Sheff, Beautiful Boy chronicles the heartbreaking and inspiring experience of survival, relapse, and recovery in a family coping with addiction over many years.

 

CÓRKA TRENERA | A COACH'S DAUGHTER
reż. Łukasz Grzegorzek, Polska 2018, 93'

(in Polish with English subtitles)

Polska premiera: 1 marca 2019

MFF w Hamburgu 2018: nominacja do nagrody Młody Talent dla najlepszego filmu pełnometrażowego
Forum Kina Europejskiego Cinergia 2018: Nagroda Publiczności

Upalne lato. Maciej Kornet podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią. Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chce, żeby była najlepsza. On jest dla niej całym światem do czasu, gdy dołącza do nich Igor, dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej zacznie trenować. Dzięki niemu dziewczyna otworzy się na nowe doznania - pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyrusza w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.

Pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi z Jackiem Braciakiem (Kler) i Karoliną Bruchnicką (Monument) w rolach głównych. Towarzyszą im debiutujący na ekranie Bartłomiej Kowalski oraz Piotr Żurawski (Kamper) i Agata Buzek (Obce ciało).

 

| It is a scorching hot summer. Tennis coach Maciej is travelling with his 17-year-old daughter Wiktoria around Poland's provincial tennis courts in the hope of turning her into a tennis star. But this year everything is different: the two take Igor with them, another promising talent. A new world suddenly opens up for Wiktoria off the pitch.

 

PARTNER MEDIALNY:

   

Bookmark and Share

archiwum