kpb

Klub Wysokich Obcasów: Wszyscy wiedzą (przedpremierowo!)

KLUB WYSOKICH OBCASÓW:
Wszyscy wiedzą (reż. Asghar Farhadi)
- pokaz przedpremierowy

środa, 6 marca 2019, godz. 21.15
Kino Pod Baranami

 

W środę, 6 marca, wspólnie z „Wysokimi Obcasami” - magazynem Gazety Wyborczej - oraz Gutek Film zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Wszyscy wiedzą w reżyserii Asghara Farhadiego. Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 2 marca 2019 roku - zniżka na bilet.

 

Wszyscy wiedzą to trzymający w napięciu, zaskakujący i do samego końca mylący tropy nowy film Asghara Farhadiego. Za sprawą tego mistrzowsko poprowadzonego dramatu obyczajowego z elementami kryminału i love story, po raz kolejny na ekranie spotkał się gwiazdorski duet (a prywatnie para) – Penélope Cruz i Javier Bardem.

 

Farhadi prowadzi opowieść z charakterystyczną dla siebie swobodą i lekkością. Rodzina to terytorium, na którym porusza się z wprawą, bezbłędnie wychwytując paradoksy, dzięki którym to kłębowisko toksycznych emocji, sprzecznych interesów i wzniosłych uczuć działa jak doskonale naoliwiona maszyna. Intymny, a przy tym kipiący emocjami Wszyscy wiedzą dowodzi, że  w opowiadaniu o związkach i relacjach, Farhadi nie ma sobie równych.

 

Polska premiera filmu: 15 marca 2019

 

ZNIŻKA:

Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 2 marca 2019 - bilet w cenie 13 zł.

 

BILETY:

23 zł (normalny) | 16 zł (ulgowy)

13 zł - za okazaniem numeru „Wysokich Obcasów” z 2 marca 2019

 

O FILMIE:

WSZYSCY WIEDZĄ | TODOS LO SABEN
reż. Asghar Farhadi, Hiszpania/Francja/Włochy 2018, 132'

 

 

MFF w Cannes 2018: Konkurs Główny
Hiszpańskie Nagrody Filmowe Goya 2019: 8 nominacji, w tym dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera (Asghar Farhadi) i najlepszych aktorów (Javier Bardem i Penélope Cruz)

 

Cruz wciela się w rolę Laury, kobiety, która przed laty wyjechała do Argentyny, a dziś powraca do rodzinnego hiszpańskiego miasteczka na ślub siostry. Bardem gra Paco, jej dawnego kochanka, teraz cenionego winiarza. We Wszyscy wiedzą parę, którą kiedyś łączyło uczucie, tym razem połączy tragedia: podczas burzowej weselnej nocy znika bowiem nastoletnia córka Laury, Irene. Od tego momentu osadzony w urokliwym, okolonym winnicami miasteczku, film zdobywcy dwóch Oscarów (za Rozstanie i Klienta) całkowicie zmienia nastrój. Fasada sielanki gwałtownie pęka, a zza niej wychodzą rodzinne sekrety, zawiści, namiętności i skrzętnie ukrywane konflikty. Przeszłość nawiedza misternie tkaną opowieść niczym zły duch, burząc przy tym spokój całego miasteczka. Na jaw wychodzą kolejne tajemnice, o których „wszyscy wiedzą”, ale nikt nie chce przerwać zmowy milczenia.

 

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum