kpb

Przedszkolanka - pokaz przedpremierowy

Przedszkolanka (reż. Sara Colangelo)
- pokaz przedpremierowy
niedziela, 10 marca 2019, godz. 19.00
Kino Pod Baranami

 

W niedzielę, 10 marca zapraszamy na przedpremierowy pokaz nagrodzonego na Sundance debiutu reżyserskiego Sary Colangelo Przedszkolanka, z fenomenalną Maggie Gyllenhaal w roli głównej.

 

Przedszkolanka to opowieść o kobiecie, która pomimo życiowej stabilizacji i rodzinnej rutyny jest wciąż pełna pasji, spragniona wrażeń i intelektualnych bodźców. To także poruszająca i wspaniale opowiedziana historia o czułości, marzeniach i poszukiwaniu piękna w codzienności, przywołująca na myśl Patersona Jima Jarmuscha.

 

BILETY:
23 zł (normalny)
16 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

PRZEDSZKOLANKA | THE KINDERGARTEN TEACHER
reż. Sara Colangelo, USA 2018, 96’

Sundance: Najlepszy reżyser dramatu - Sara Colangelo, Główna Nagroda jury - nominacja

Lisa ma szczęśliwą rodzinę, pracę, którą lubi i ładny dom na przedmieściach Nowego Jorku, ale tak naprawdę od zawsze chciała być artystką. Kiedy przypadkiem odkrywa geniusz poetycki swojego pięcioletniego ucznia, postanawia zrobić wszystko, aby nie został zmarnowany. Wiara, że chłopiec, w przeciwieństwie do niej, ma szansę zostać wybitnym twórcą, zamienia się w niebezpieczną obsesję.

 

Przedszkolanka to – według krytyków – najlepsza rola w karierze nominowanej do Oscara Maggie Gyllenhaal, która po wspaniałych kreacjach w serialach Uczciwa kobieta i Kroniki Times Square zabiera nas w fascynującą podróż po meandrach kobiecego umysłu.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum