kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Wszyscy wiedzą (przedpremierowo!)

czwartek, 14 marca 2019, godz. 23.00

 

 

W czwartek, 14 marca zapraszamy na kolejny wyjątkowy pokaz w ramach studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Na ekranie przedpremierowo Wszyscy wiedzą – trzymający w napięciu, zaskakujący i do samego końca mylący tropy nowy film Asghara Farhadiego. Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Farhadi prowadzi opowieść z charakterystyczną dla siebie swobodą i lekkością. Rodzina to terytorium, na którym porusza się z wprawą, bezbłędnie wychwytując paradoksy, dzięki którym to kłębowisko toksycznych emocji, sprzecznych interesów i wzniosłych uczuć działa jak doskonale naoliwiona maszyna. Intymny, a przy tym kipiący emocjami film Wszyscy wiedzą dowodzi, że  w opowiadaniu o związkach i relacjach, Farhadi nie ma sobie równych.

Po raz kolejny na ekranie spotkał się gwiazdorski duet (a prywatnie para) – Penélope Cruz i Javier Bardem.

 

Dyskusję po seansie poprowadzi Mateusz Wiskulski - absolwent dziennikarstwa, filmoznawstwa i polonistyki na UJ, reżyserował i występował w teatrze studenckim. Wypożyczał ludziom filmy dopóki tego chcieli, a obecnie weekendami kręci pizzę. W tygodniu zaś próbuje nie wylecieć z kolejnego kierunku studiów jakim jest logopedia.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:     

WSZYSCY WIEDZĄ | TODOS LO SABEN
reż. Asghar Farhadi, Hiszpania/Francja/Włochy 2018, 132'

 

 

MFF w Cannes 2018: Konkurs Główny
Hiszpańskie Nagrody Filmowe Goya 2019: 8 nominacji, w tym dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera (Asghar Farhadi) i najlepszych aktorów (Javier Bardem i Penélope Cruz)

 

Cruz wciela się w rolę Laury, kobiety, która przed laty wyjechała do Argentyny, a dziś powraca do rodzinnego hiszpańskiego miasteczka na ślub siostry. Bardem gra Paco, jej dawnego kochanka, teraz cenionego winiarza. We Wszyscy wiedzą parę, którą kiedyś łączyło uczucie, tym razem połączy tragedia: podczas burzowej weselnej nocy znika bowiem nastoletnia córka Laury, Irene. Od tego momentu osadzony w urokliwym, okolonym winnicami miasteczku, film zdobywcy dwóch Oscarów (za Rozstanie i Klienta) całkowicie zmienia nastrój. Fasada sielanki gwałtownie pęka, a zza niej wychodzą rodzinne sekrety, zawiści, namiętności i skrzętnie ukrywane konflikty. Przeszłość nawiedza misternie tkaną opowieść niczym zły duch, burząc przy tym spokój całego miasteczka. Na jaw wychodzą kolejne tajemnice, o których „wszyscy wiedzą”, ale nikt nie chce przerwać zmowy milczenia.

 

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


         

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum