kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Girl

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
GIRL (reż. Lukas Dhont)
sobota, 23 marca 2019, godz. 10.00
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na drugie marcowe Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Na ekranie Girl – subtelny portret dziewczyny uwięzionej w męskim ciele. Bilety dla uczniów w cenie 10 zł.


Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutować o tym, co zobaczyli.
 
Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez jednego z licealistów, a wieńczy intensywna wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują ich uczestnicy.

 

Gospodarzem spotkania będzie Kajtek Nowak - uczeń 2. klasy Liceum Sióstr Prezentek im. Jana Pawła II w Krakowie.

 

Podczas drugiego marcowego spotkania, licealiści zobaczą wyreżyserowany przez Lukasa Dhonta film Girl . Będący objawieniem festiwalu w Cannes debiut jest subtelną historią wchodzącej w dorosłość baletnicy, oczekującej na operację korekcji płci. W tytułową postać wcielił się fenomenalny Victor Polster, uczeń prestiżowej belgijskiej szkoły baletowej, który za swoją rolę zdobył nagrodę na Festiwalu w Cannes oraz był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej. Pomimo młodego wieku reżysera, Girl jest niezwykle dojrzałym, poruszającym filmem o niełatwym procesie akceptacji własnego ciała i wyczerpującej walce z jego ograniczeniami. To także inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, pełna emocji historia o podążających za marzeniami młodych ludziach: ich pasjach, fascynacjach, przyjaźniach, pierwszych miłościach i trudnym procesie dojrzewania.

 

Premiera filmu: 22 marca 2019 roku.

 

BILETY dla uczniów: 10 zł


Przypominamy o specjalnej ofercie promocyjnej dla uczniów krakowskich szkół - Zielonej Karcie Ucznia. Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel. Pięć stempli to jeden darmowy bilet do Kina. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.

 

 
O FILMIE:

GIRL | GIRL
reż. Lukas Dhont, Holandia/Belgia 2018, 105’

Znalezione obrazy dla zapytania girl film


Złote Globy 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu obcojęzycznego
MFF w Cannes 2018: Złota Kamera dla najlepszego debiutu, Palma Queer, nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI, najlepszy aktor sekcji Un Certain Regard (Victor Polster)
Europejskie Nagrody Filmowe 2018: Europejskie Odkrycie, nominacje do nagrody dla najlepszego filmu i najlepszego aktora (Victor Polster)
Hiszpańskie Nagrody Filmowe Goya 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu europejskiego
MFF w San Sebastián 2018: Nagroda Publiczności dla najlepszego filmu europejskiego, Nagroda Sebastiane
MFF w Londynie 2018: Sutherland Award
MFF w Odessie 2018: Złoty Książę za najlepszą kreację aktorską (Victor Polster)
MFF w Sztokholmie 2018: najlepszy aktor (Victor Polster)
MFF w Zurychu 2018: Złote Oko dla najlepszego zagranicznego filmu pełnometrażowego

 
Lara marzy o staniu się kobietą i o karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia tożsamości. Girl to dojrzałe, poruszające kino o wyczerpującej walce o siebie w pozornie akceptującym świecie, ale również pełna emocji historia o podążaniu za marzeniami. W roli tytułowej nagrodzony w Cannes zjawiskowy Victor Polster.

Film prezentowany z polskimi i angielskimi napisami.

 

ZWIASTUN:

 

ZAPOWIEDŹ REŻYSERA, LUKASA DHONTA:

 

 
PATRON MEDIALNY: 

Bookmark and Share

archiwum