kpb

Klub Wysokich Obcasów: Przedszkolanka (przedpremierowo!)

KLUB WYSOKICH OBCASÓW:
Przedszkolanka (reż. Sara Colangelo)
- pokaz przedpremierowy

środa, 28 marca 2019, godz. 21.15
Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 28 marca, wspólnie z „Wysokimi Obcasami” - magazynem Gazety Wyborczej - zapraszamy na przedpremierowy pokaz nagrodzonego na festiwalu Sundance filmu Przedszkolanka z fenomenalną Maggie Gyllenhaal w roli głównej. Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 23 marca 2019 roku - zniżka na bilet.

 

Przedszkolanka to opowieść o kobiecie, która pomimo życiowej stabilizacji i rodzinnej rutyny jest wciąż pełna pasji, spragniona wrażeń i intelektualnych bodźców. To także poruszająca i wspaniale opowiedziana historia o czułości, marzeniach i poszukiwaniu piękna w codzienności, przywołująca na myśl Patersona Jima Jarmuscha.

 

Polska premiera filmu: 29 marca 2019

 

ZNIŻKA:

Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 23 marca 2019 - bilet w cenie 13 zł.

 

BILETY:

23 zł (normalny) | 16 zł (ulgowy)

13 zł - za okazaniem numeru „Wysokich Obcasów” z 23 marca 2019

 

O FILMIE:

PRZEDSZKOLANKA | THE KINDERGARTEN TEACHER
reż. Sara Colangelo, USA 2018, 96’

 

 

Lisa ma szczęśliwą rodzinę, pracę, którą lubi i ładny dom na przedmieściach Nowego Jorku, ale tak naprawdę od zawsze chciała być artystką. Kiedy przypadkiem odkrywa geniusz poetycki swojego pięcioletniego ucznia, postanawia zrobić wszystko, aby nie został zmarnowany. Wiara, że chłopiec, w przeciwieństwie do niej, ma szansę zostać wybitnym twórcą, zamienia się w niebezpieczną obsesję.

Przedszkolanka to –  według krytyków – najlepsza rola w karierze nominowanej do Oscara Maggie Gyllenhaal, która po wspaniałych kreacjach w serialach Uczciwa kobieta i Kroniki Times Square zabiera nas w fascynującą podróż po meandrach kobiecego umysłu.

Aktorka jest również jedną z producentek tego nagrodzonego na Sundance za najlepszą reżyserię debiutu Sary Colangelo, który swoją odwagą i przewrotnością zachwycił widzów i krytyków. W filmie Maggie Gyllenhaal partneruje znakomity Gael Garcia Bernal, a w roli małego geniusza debiutuje pięcioletni Parker Sevak. Przedszkolanka to amerykański remake uznanego izraelskiego filmu z 2014 roku, wyreżyserowanego przez Nadava Lapida, tegorocznego laureata Złotego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum