kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Słodki koniec dnia

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
SŁODKI KONIEC DNIA (reż. Jacek Borcuch)
sobota, 18 maja 2019, godz. 10.00
Kino Pod Baranami

 

Zapraszamy na kolejne Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Tym razem obejrzymy Słodki koniec dnia, czyli nowym film Jacka Borcucha, za rolę w którym Krystyna Janda otrzymała nagrodę aktorską na Sundance Film Festival. Bilety dla uczniów w cenie 10 zł.


Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutować o tym, co zobaczyli.
 
Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez jednego z licealistów, a wieńczy intensywna wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują ich uczestnicy. 

 

Słodki koniec dnia to historia o miłości, tęsknocie i utraconych nadziejach. O lęku przed nieznanym i pasji życia.

Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Życie Marii toczy się w rytmie włoskiej prowincji, do czasu gdy na jej relacjach z mężem i córką zaczynają się pojawiać rysy, w miarę jak angażuje się w romantyczny związek z młodym imigrantem Nazeerem.

 

 

BILETY dla uczniów: 10 zł


Przypominamy o specjalnej ofercie promocyjnej dla uczniów krakowskich szkół - Zielonej Karcie Ucznia. Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel. Pięć stempli to jeden darmowy bilet do Kina. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.

 

 
O FILMIE:

SŁODKI KONIEC DNIA | DOLCE FINE GIORNATA
(Jacek Borcuch) Polska 2019,

Znalezione obrazy dla zapytania słodki koniec dnia
fot. Sonia Szóstak

FF Sundance: udział w konkursie na najlepszy dramat zagraniczny


Na skrzyżowaniu wolnego ducha i starzejącego się ciała Maria stara się zdefiniować swoją rolę w szybko zmieniającej się rzeczywistości. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Maria wygłasza publicznie kontrowersyjną opinię, oddając Nagrodę Nobla i wzbudzając poruszenie nie tylko w miasteczku, ale w całej Europie. Jej bezkompromisowość i niepoprawność polityczna okazują się mieć dramatyczne konsekwencje – dla Nazeera, jej rodziny, lokalnej społeczności i niej samej. „Słodki koniec dnia” to opowieść o starciu wielkiego, kreatywnego intelektu i kobiecości z widmem rozpadającej się europejskiej demokracji. Od pierwszej do ostatniej sceny Maria ma siłę i odwagę, by walczyć o to, co najbardziej ceni.

 

ZWIASTUN:


PATRON MEDIALNY: 

Bookmark and Share

archiwum