kpb

Słodki koniec dnia - pokaz przedpremierowy

SŁODKI KONIEC DNIA (reż. Jacek Borcuch)
- pokaz przedpremierowy
poniedziałek, 6 maja 2019, godz. 20.45
Kino Pod Baranami

 

 

 

W poniedziałek, 6 maja zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Słodki koniec dnia Jacka Borcucha. To historia o miłości, tęsknocie i utraconych nadziejach z Krystyną Jandą (nagrodzoną na festiwalu Sundance) w roli głównej.


Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Życie Marii toczy się w rytmie włoskiej prowincji, do czasu gdy na jej relacjach z mężem i córką zaczynają się pojawiać rysy, w miarę jak angażuje się w romantyczny związek z młodym imigrantem Nazeerem.


Byłam przy tym projekcie właściwie prawie od pomysłu. Od początku bardzo mi się podobał, chociaż był kontrowersyjny, raczej trudny. Lubię takie zagadki, takie rzeczy do grania. Maria Linde to bardzo interesująca postać, a historia filmowa przede wszystkim porusza tak współczesne i żywo aktualne problemy, że wydawało mi się to naprawdę ważne. - Krystyna Janda

 


BILETY:
23 zł
(normalny)
16 zł (ulgowy)


O FILMIE:


SŁODKI KONIEC DNIA | DOLCE FINE GIORNATA
(Jacek Borcuch) PL 2019, 90’

Znalezione obrazy dla zapytania SŁODKI KONIEC DNIA

Na skrzyżowaniu wolnego ducha i starzejącego się ciała Maria stara się zdefiniować swoją rolę w szybko zmieniającej się rzeczywistości. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Maria wygłasza publicznie kontrowersyjną opinię, oddając Nagrodę Nobla i wzbudzając poruszenie nie tylko w miasteczku, ale w całej Europie. Jej bezkompromisowość i niepoprawność polityczna okazują się mieć dramatyczne konsekwencje – dla Nazeera, jej rodziny, lokalnej społeczności i niej samej. „Słodki koniec dnia” to opowieść o starciu wielkiego, kreatywnego intelektu i kobiecości z widmem rozpadającej się europejskiej demokracji. Od pierwszej do ostatniej sceny Maria ma siłę i odwagę, by walczyć o to, co najbardziej ceni.

 

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum