kpb

Art in Cinema - Karolina Kowalska

Pokazy sztuki wideo ART IN CINEMA w Kinie Pod Baranami od maja do września 2008!ART IN CINEMA jest eksperymentem realizowanym przez Fundację No Local. Celem Fundacji jest rozwijanie, promowanie i popularyzowanie sztuk wizualnych zarówno w Polsce, jak i za granicą. No Local angażuje się w działania o charakterze edukacyjnym i prospołecznym. Punktem wyjścia dla inicjatyw fundacji jest obserwacja wpływów i zależności zachodzących między współczesną sztuką a rzeczywistością. Dlatego ważne, by miejsca, w których realizowane są projekty No Local dostosowane były do specyfiki pokazywanej sztuki. Stąd pomysł, by wykorzystać kino dla wideo artu.

ART IN CINEMA wychodzi naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu wideo artem w Polsce, umożliwiając publiczności regularny kontakt z tą formą sztuki. W przeciwieństwie do malarstwa, rzeźby czy instalacji łatwo dostępnych dzięki katalogom i dokumentacjom fotograficznym, możliwość dotarcia do konkretnych prac wideo jest znacznie mniejsza.

ART IN CINEMA rozpocznie się w maju 2008 roku. Zapraszamy na comiesięczne projekcje w Kinie Pod Baranami. Zaprezentowane zostaną filmy artystów polskich i zagranicznych.

Ciekawe, w jaki sposób sztuka zadziała w przestrzeni, jaką jest kino? Jak zostanie odebrana? Czy uda się rozszerzyć krąg osób zainteresowanych sztuką współczesną o miłośników filmu?

Artyści biorący udział w projekcie: Karolina Kowalska (maj), Wilhelm Sasnal (czerwiec), Tomek Kozak (lipiec), Ola i Dorota Buczkowskie (sierpień), Johanna Billing (wrzesień).

21 maja o godz. 19.00 odbędzie się pokaz otwierający cykl ART IN CINEMA.
Zaprezentujemy wideo-art Karoliny Kowalskiej.

Po pokazie zapraszamy na after party do klubu Miejsce, ul. Estery 1, krakowski Kazimierz!


Karolina Kowalska

Karolina Kowalska jest artystką wszechstronną, zajmuje się fotografią, tworzy instalacje i obiekty, a wiele z jej projektów to prace wideo. Ich tematem jest często przestrzeń: miasta, mieszkania, a ostatnio także przestrzeń wirtualna. Kowalska nie lubi definiowania swojej sztuki według jednego klucza, zwinnie wymyka się kolejnym etykietom, które nadają jej krytycy, przemieszczając się szybko w bardzo różnych obszarach zainteresowań. To, co pozostaje w jej pracach stałe, można określić jako specyficzne poczucie humoru o czarnym zabarwieniu, podszytego na dodatek subtelną ironią. Pokaz w cyklu ART IN CINEMA ma charakter unikalnej prezentacji kinowej sztuki wideo krakowskiej artystki.

CITIzen, 2003, animacja video, 1'58''
PATTERN, 2003, animacja video, 3'
SELF-SERVICE, 2003, animacja wideo, 1’30’’
OPCJA BOSKA [GOD MODE], 2004, animacja wideo, 2’37’’
CRASH TEST, 2006: bez tytułu[bar], video, 1’45’’, bez tytułu, video found footage[bomba], 20’’, bez tytułu[kot], video, 1’35’’
RISK MANAGEMENT, 2006: bez tytułu[pawie], video, 3’11’’
JPG/TXT,2007, slideshow i projekcja, 6'
NARKOLEPSJA JEST CZĘSTO MYLONA Z DEPRESJĄ, 2007, wideo found footage, 17”; 1’; 1,20”; 1,48”
ISTNIEJĄ GRUPY WSPARCIA, 2007, slideshow, 2’
RAVE, 2008, video found footage, 4'20''
SURVIVAL, 2008, video found footage, 3'


Program pokazów ART IN CINEMA:
MAJ 2008 - KAROLINA KOWALSKA

CZERWIEC 2008 - WILHELM SASNAL


Bilety: tylko 7 zł!

Organizator projektu:

NO LOCAL

Współpraca
:

Kino Pod Baranami


Partnerzy projektu

     
Lokal 30

Sponsorzy

LIKUS MIEJSCE BAR MIEJSCE SKLEP

Patroni medialni:

Cracow-Life.com ŚwiatObrazu.pl Independent.pl

Radio Kraków  Stopklatka.pl Obieg 

Bookmark and Share

archiwum