kpb

Filmoterapia z Sensem: Anders, ja i jego 23 inne kobiety (MOS)

Filmoterapia z SENSem:
Anders, ja i jego 23 inne kobiety (reż. Nahid Persson)
– pokaz filmu z dyskusją

wtorek, 21 maja 2019, godz. 18.30
Małopolski Ogród Sztuki

 

 


Zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na kolejną odsłonę cyklu Filmoterapia z SENSEM. Na ekranie niezwykły, osobisty dokument Anders, ja i jego 23 inne kobiety opowiadający o współczesnym Casanovie z Tindera. Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem.

 
57-letnia Nahid za pośrednictwem smartfona wiąże się z przystojnym tenisistą, 49-letnim Andersem. Są sobą zauroczeni, chodzą na wspaniałe randki, a z czasem zaczynają budować poważny związek. Nahid ma jednak wątpliwości, co do wierności swojego partnera i kontaktuje się z kobietami, które w poufały sposób komentują jego zdjęcia na Facebooku. Okazuje się, że nie jest jedyną wybranką serca


Nahid Persson, mieszkająca w Szwecji reżyserka irańskiego pochodzenia i twórczyni filmów Nierząd pod osłoną czarczafu, Cztery żony, jeden mąż oraz Królowa i ja, podeszła do tego przedziwnego epizodu ze swojego życia w sposób niezmiernie profesjonalny. Chwyciła za kamerę i postanowiła opowiedzieć historię Andersa - współczesnego Casanovy, stanowiącego dla wielu kobiet synonim romantycznej miłości. Co ciekawe, mężczyzna zgodził się zostać bohaterem filmu Persson i chętnie dzieli się w nim tajnikami swojego skomplikowanego życia uczuciowego.
 

Film Anders, ja i jego 23 inne kobiety zostanie zaprezentowany w Kinie Pod Baranami w ramach cyklu Filmoterapia z SENSEM, w którym znakomite dokumenty z festiwalu Millennium Docs Against Gravity stają się punktem wyjścia do wnikliwej dyskusji na temat fundamentalnych dla naszego życia i dobrego funkcjonowania w świecie kwestii.

 
Gościem spotkania będzie Agnieszka Boisse - psycholożka i psychoteraputka na stałe współpracująca z Kliniką Małżeńską Małopolskiego Centrum Psychoterapi. Dyskusję inspirowaną filmem poprowadzi Martyna Zimorska - psycholożka i psychoterapeutka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracująca z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.


BILETY:
21 zł
(normalny)
16 zł (ulgowy)
15 zł (senior)


O FILMIE:
 
ANDERS, JA I JEGO 23 INNE KOBIETY
| ANDERS, JAG OCH HANS 23 ANDRA KVINNOR
reż. Nahid Persson, Szwecja/Norwegia/Finlandia 2018, 90'
Film prezentowany z polskimi i angielskimi napisami.

 

Znalezione obrazy dla zapytania Anders, ja i jego 23 inne kobiety

 

Gdy Nahid przesunęła palcem w prawo na ekranie smartfona, nie spodziewała się tego, co ją czeka. 49-letni Anders, przystojny trener tenisa, okazał się niemniej zainteresowany nią, 57-letnią kobietą. Ich pierwsze randki były wspaniałe, kolejne jeszcze lepsze. Nahid poznała przyjaciół Andersa, co wróżyło poważniejszy związek. Jej wątpliwości zaczął budzić fakt, że pod zdjęciami mężczyzny na Facebooku pojawia się wiele poufałych komentarzy innych kobiet. Postanowiła do nich napisać. Okazało się, że nie jest jedyna.

W tym momencie Nahid Persson, szwedzka reżyserka irańskiego pochodzenia, postanowiła sięgnąć po kamerę. A Anders, o dziwo, zgodził się zostać bohaterem jej filmu. Tak zaczyna się opowieść, która pomimo pozorów typowej narracji o Casanovie wielokrotnie sprowadza widza na manowce. Film jest zgrabną metaforą tego, jak współczesne randkowanie w sieci zderza się ze staroświecką ideą miłości romantycznej.

 

ZWIASTUN oryginalny:

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

Bookmark and Share

archiwum