kpb

59. Krakowski Festiwal Filmowy

59. KRAKOWSKI FESTIWAL FILMOWY
26 maja - 2 czerwca 2019

W dniach 26 maja - 2 czerwca zapraszamy na 59. Krakowski Festiwal Filmowy - jedno najstarszy w Polsce i jeden z najstarszych na świecie festiwal filmów dokumentalnych, animowanych i krótkometrażowych. Podczas tegorocznej edycji widzowie będą mieli okazję obejrzeć w 4 konkursach i 11 sekcjach pozakonkursowych około 250 filmów z Polski i z całego świata, w większości prezentowanych w naszym kraju po raz pierwszy.

 

Festiwal otworzy dokument Wiatr. Thriller dokumentalny Michała Bielawskiego. Filmowa opowieść o halnym - jednej z najbardziej nieprzewidywalnych sił w polskich górach. Gościem specjalnym tej edycji jest kinematografia fińska. W ramach sekcji Fokus na Finlandię zaprezentowane zostaną najnowsze filmy dokumentalne i krótkometrażowe z Finlandii oraz program dla dzieci i młodzieży, a także wybór filmów studenckich. Bez wątpienia niezwykłą atrakcją będzie także obecność na Festiwalu Bretta Morgena, wybitnego amerykańskiego dokumentalisty, znanego polskiej i krakowskiej publiczności z głośnego i nagrodzonego Złotym Hejnałem w 2015.


Tegoroczną nagrodę Smoka Smoków za wkład w rozwój światowego filmu animowanego otrzyma Caroline Leaf, amerykańsko-kanadyjska prekursorka nowych technik animacji. W programie Festiwalu retrospektywa twórczości laureatki oraz jej master class.

 

 

PROGRAM projekcji w KINIE POD BARANAMI: TUTAJ

 

Pełny program festiwalu na www.krakowfilmfestival.pl
Facebook: www.facebook.com/krakowfilmfest
Twitter: www.twitter.com/krakowfilmfest
YouTube: www.youtube.com/user/KrakowFilmFoundation
Instagram: https://instagram.com/krakowfilmfestival/

 

BILETY:

Seanse przed godz. 17: 10 zł
Seanse po godz. 17 (włącznie z godz. 17.00): 19 zł 

Bilet na ceremonię otwarcia festiwalu (26.05.2019): 22 zł*
*
dla osób nie posiadających karnetów i akredytacji

Bilet na ceremonię zamknięcia festiwalu (01.06.2019): 27 zł*
*
zakup biletu obowiązuje również osoby posiadające karnety (wszystkie rodz.)

Bilety na pokazy filmów nagrodzonych (02.06.2019): 10 zł (przed godz. 17), 19 zł (po godz. 17)

 

BILETY GRUPOWE:

Grupowy przed godz. 17: 7 zł
Grupowy po godz. 17 (włącznie z godz. 17.00): 13 zł
 
Bilet grupowy – zorganizowane grupy szkolne powyżej 10 osób (opiekun gratis). Do wykorzystania w terminie 26 maja - 2 czerwca 2019. Nie obowiązuje na ceremonię zakończenia festiwalu. Rezerwacja biletów grupowych pod adresem: bilety@kff.com.pl

 

KARNETY:

Normalny: 170 zł*

Ulgowy: 90 zł**

Dzienny: 45 zł***

 

* Karnet normalny uprawnia do udziału we wszystkich projekcjach w dniach 26 maja-2 czerwca 2019 roku, w tym w otwarciu festiwalu, wręczeniu nagrody Smok Smoków, Inauguracji Fokus na Finlandię, pokazach filmów nagrodzonych.

 

** Karnet ulgowy uprawnia do udziału we wszystkich projekcjach w dniach 26 maja-2 czerwca 2019 roku, w tym w otwarciu festiwalu, wręczeniu nagrody Smok Smoków, Inauguracji Fokus na Finlandię, pokazach filmów nagrodzonych.

Karnet ulgowy przysługuje uczniom, studentom 1, 2 i 3 stopnia, emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym. Nie przysługuje studentom studiów podyplomowych.

 

*** Karnet dzienny uprawnia do wzięcia udziału we wszystkich projekcjach w wybranym dniu w terminie 26 maja-2 czerwca 2019.

 

Ilość miejsc w kinach jest ograniczona. Posiadaczom karnetów zalecamy odbiór bezpłatnych biletów w kasach kin dzień przed planowanym seansem lub w dniu seansu najpóźniej 30 minut przed jego rozpoczęciem. W przeciwnym razie nie gwarantujemy wolnych miejsc.

 

Aby mieć możliwość rezerwacji bezpłatnych biletów przez Internet musisz założyć konto MY KFF i zalogować się przed kupnem karnetu. W przeciwnym razie bilety bezpłatne rezerwować i odbierać będzie można wyłącznie w kasach kin.

Bezpłatne wejściówki można rezerwować przez Internet lub odbierać w kasach kin na dzień przed seansem lub w dzień seansu. 

Wstęp na salę: pierwszeństwo mają osoby z biletami (w tym bezpłatnymi), w drugiej kolejności widzowie z karnetami i akredytacjami nieposiadające biletów.

 

GDZIE KUPIĆ?

Bilety do nabycia na stronie internetowej festiwalu oraz od 10 maja w kinach festiwalowych: Kijów.Centrum, Kino Mikro, Kino Pod Baranami, Kino Agrafka. W danym kinie można kupować bilety wyłącznie na seanse w tym kinie.

Bilety na seanse w Małopolskim Ogrodzie Sztuki do 25 maja do nabycia tylko w Kinie Pod Baranami, a bilety do kina w Auli ASP tylko w kinie Agrafka. Od 26 maja bilety będzie można kupić także w MOS-ie i Auli ASP.

W czasie festiwalu bilety na wszystkie seanse można zakupić w Centrum Festiwalowym w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. 

 

SPOT:

Bookmark and Share

archiwum