kpb

Blue Note Records: Beyond the Notes - pokazy specjalne (MOS)

Blue Note Records: Beyond the Notes
(reż. Sophie Huber)
- pokaz specjalny

czwartek, 13 czerwca 2019, godz. 21.15
środa, 26 czerwca 2019, godz. 19.30
Kino Pod Baranami
piątek, 12 lipca 2019, godz. 19.00
Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12)

 

 


12 lipca zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na kolejny specjalny pokaz filmu dokumentalnego Blue Note Records: Beyond the Notes - emocjonującej podróży za kulisy kultowej wytwórni muzycznej, która pokazała światu najlepszych artystów jazzowych XX i XXI wieku.


Blue Note Records: Beyond the Notes to złożona z szeregu unikalnych materiałów archiwalnych, rozmów z artystami oraz relacji z bieżących sesji nagraniowych, historia słynnej wytwórni jazzowej. Nazwa Blue Note Records pojawiła się po raz pierwszy w 1939 roku w Nowym Jorku za sprawą niemieckich żydów, którzy uciekli za ocean przez nazistowską nagonką. Tych dwóch fanów jazzu, Alfred Lion i Max Margulis, oddawało w swoim przedsiębiorstwie głos artystom, którzy – tak jak oni sami – poszukiwali wolności i swobody w tworzeniu. Bezkompromisowa wizja artystyczna, realizowana przez Blue Note Records przyczyniła się nie tylko do rewolucji w jazzie, ale była także inspiracją dla całego świata muzyki i sztuki.
 

Film Blue Note Records: Beyond the Notes opisuje spójną wizję wytwórni, skupiając się równocześnie na legendarnych ikonach jazzu, takich jak Thelonious Monk, Bud Powell, John Coltrane, Art Blakey, Horace Silver czy Miles Davis. Na ekranie pojawiają się również m.in. Norah Jones, Herbie Hancock, Marcus Strickland, Lou Donaldson, Kendrick Scott, Don Was oraz Keith Lewis. Reżyserką filmu jest Sophie Huber - urodzona w Szwajcarii dokumentalistka, twórczyni cieszącego się uznaniem dokumentu Harry Dean Stanton: Partly Fiction.


BILETY:
23 zł
(normalny)
16 zł (ulgowy)
* Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online.

 

O FILMIE:

BLUE NOTE RECORDS: BEYOND THE NOTES
| BLUE NOTE RECORDS: BEYOND THE NOTES
reż. Sophie Huber, Szwajcaria/USA/UK 2018, 85’

Znalezione obrazy dla zapytania BLUE NOTE RECORDS: BEYOND THE NOTES

 

Pan African Film Festival 2019: Programmers Award
Richmond International Film Festival 2019: Outstanding Achievement in Film (Sophie Huber)
Tribeca Film Festival 2018: Nominacja w kategorii “Najlepszy dokument”


Opowieść o jednej z najważniejszych wytwórni płytowych w historii jazzu, a tym samym muzyki amerykańskiej, Blue Note Records, będącej domem dla takich przełomowych artystów jak Miles Davis, Thelonious Monk, John Coltrane, Bud Powell i Art Blakey, a także współczesnych luminarzy jak Robert Glasper, Ambrose Akinmusire i Norah Jones. Filmowa historia wytwórni o dążeniu do wolności, konflikcie między sztuką i biznesem oraz o transformacyjnej i rewolucyjnej sile muzyki.

 

To jest film o muzyce! Ale i o doświadczeniu życiowym, współpracy, otwartych umysłach i wartościach Blue Note, tak bardzo aktualnych właśnie dziś (Globe and Mail)

 

Cholernie bliski doskonałości (The Guardian)

 


Świetnie wyreżyserowany i doskonale zmontowany (National Newspaper Publishers Association)

 

Dobrze spędzone 90 minut na oglądaniu świetnych zdjęć, słuchaniu muzyki granych przez światowej klasy muzyków i zapoznaniu się z ciekawymi opowieściami sprzed lat (The Young Folks)

 

Wspaniały skarb dla wszystkich fanów (Jazz Journal)

 

Uwodzicielsko ożywczy (The Wire)

 


ZWIASTUN:

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

Bookmark and Share

archiwum