kpb

Dojrzałe Kino: Ból i blask - inauguracja sezonu

środa, 4 września 2019, godz. 11.00

W środę, 4 września zapraszamy na inaugurację nowego sezonu Dojrzałego Kina - środowych spotkań filmowych adresowanych do dojrzałej widowni. Na ekranie najnowsze dzieło mistrza hiszpańskiego kina, Pedro Almodóvara: Ból i Blask z nagrodzonym w Cannes Antonio Banderasem.


Pierwsze dni września oznaczają nie tylko powrót do szkolnych ławek - to także czas, gdy w Kinie Pod Baranami na powrót ruszają znane i lubiane cykle filmowe, na czele z Dojrzałym Kinem. Te organizowane od lat pokazy premierowych filmów z bieżącego repertuaru  adresowane do dojrzałej widowni, cieszą się niesłabnącą popularnością i na stałe wpisały się już do programu krakowskiego kina. Dojrzałe Kino to nie tylko seans filmowy - to także okazja do spotkania przy kawie, herbacie i ciasteczkach, dyskusji na temat zobaczonego tytułu oraz podzielenia się swoimi przemyśleniami na wspólnym blogu: www.dojrzalekino.pl. Gospodynią Dojrzałego Kina jest pani Redaktor Maria Malatyńska.


Podczas pierwszego, wrześniowego pokazu, na ekranie zagości najnowszy film słynnego Hiszpana, Pedro Almodóvara Ból i Blask. To autobiograficzna opowieść o wybitnym reżyserze (w tej roli nagrodzony na Festiwalu w Cannes Antonio Banderas), który spogląda wstecz na swoje życie i twórczość. W obsadzie filmu znalazła się także wspaniała Penelope Cruz (Wszyscy wiedzą, Kochając Pabla, nienawidząc Escobara) oraz Leonardo Sbaraglia (Dzikie historie) i Asier Etxeandia (Przerwane objęcia, Mama).

 

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 15 zł

 

O FILMIE:

BÓL I BLASK | DOLOR Y GLORIA
(Pedro Almodóvar) ES 2019, 113'

MFF w Cannes: Złota Palma dla najlepszego aktora (Antonio Banderas)
MFF w Toronto: nominacja - Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne'


Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?


ZWIASTUN:

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

   

 

Bookmark and Share

archiwum