kpb

Baranki w pieluchach - Sierociniec

Zapraszamy na kolejny pokaz naszego cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

Tym razem zapraszamy do odwiedzenia mrocznego hiszpańskiego SIEROCIŃCA!

BILETY: tylko 10 zł!czwartek, 22 maja, godz. 11.00

SIEROCINIEC | EL ORFANATO
reż. Juan Antonio Bayona, Meksyk/Hiszpania 2007, 100’7 Hiszpańskich Nagród Filmowych GOYA 2008 
w tym za: debiut reżyserski, scenariusz oryginalny, scenografię, oraz za efekty specjalne

Sierociniec
to największy przebój hiszpańskich kin ubiegłego roku (ponad 4 miliony widzów!). Ta emocjonująca i przerażająca opowieść o duchach została uznana na Półwyspie Iberyjskim za filmową rewelację ubiegłego roku i została nagrodzona aż 7 statuetkami Goya.

Laura spędziła dzieciństwo dorastając w sierocińcu otoczona troskliwą opieką wychowawców i przyjaźnią dzieci, które były dla niej niczym bracia i siostry. Teraz, jako trzydziestoletnia kobieta, powraca w „rodzinne” strony wraz z mężem Carlosem i siedmioletnim synkiem, Simonem. Jej marzeniem jest stworzenie ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych w miejscu porzuconego przytułku.

Wkrótce po wprowadzeniu się okazuje się, że dom posiada koszmarną tajemnicę, a nowi mieszkańcy nie są tu mile widziani.

Producent filmu, Guillermo del Toro (Labirynt Fauna), o Sierocińcu: Sierociniec to coś więcej niż horror; jak na film tego rodzaju, niesie ze sobą również niezwykłą głębię emocjonalną. Poza tym, serwując naprawdę przerażający przegląd nadnaturalnych zjawisk, stanowi jedną z najlepiej wykreowanych, najpiękniejszych opowieści o bezdennym, dojmującym bólu wywołanym stratą, jakie widziałem. Bayona nie tylko stworzył historię tajemniczą i operującą suspensem, ale skonstruował też potężnie oddziałujący na odbiorcę melodramat, modelując z wielką uwagą i precyzją swe postaci, jak również więzy, które je łączą.

Przerażający jak Szósty zmysł, poruszający jak Inni. Roger Ebert, Chicago Sun-Times

Sierociniec to tegoroczny Labirynt Fauna, a nawet więcej… Joe Utichi, IGN Movies

Arcydzieło! Trzyma w napięciu od samego początku do końca. Richard i Mary Corliss, Time

Świetny film grozy, który wykracza poza swój gatunek i dostarcza nieoczekiwanych wzruszeń. Lou Lumenick, New York Post


Cykl poleca:

Bookmark and Share

archiwum