kpb

Chasing Trane: Historia Johna Coltrane'a - pokaz specjalny z okazji urodzin muzyka

Chasing Trane: Historia Johna Coltrane'a
(reż. John Scheinfeld)
- pokaz specjalny z okazji urodzin muzyka
poniedziałek, 23 września 2019, godz. 20.45
Kino Pod Baranami


 

23 września wspólnie z Musicine, Jazzpress oraz Eurojazz zapraszamy na specjalny pokaz dokumentu Chasing Trane poświęconego wybitnemu saksofoniście, Johnowi Coltrane’owi. Film zostanie zaprezentowany w 15 miastach w Polsce i pojawi się w kinach wyłącznie raz, w 93. rocznicę urodzin Johna Coltrane’a.


Dokument Chasing Trane to wyjątkowa okazja do poznania ikonicznej postaci Johna Coltrane’a, który wciąż inspiruje kolejne pokolenia muzyków. Jego płyty, takie jak A Love Supreme i Ascension weszły do kanonu muzyki, a on sam uważany jest za prekursora free jazzu. W latach 70. powstał nawet kościół jego imienia: Afrykański Kościół Świętego Johna Will-I-Am’a Coltrane’a, którego kilkugodzinne nabożeństwa przyjmują formę jam sessions.
 

Chasing Trane to film dla każdego, kto docenia moc muzyki jako siły przekazu, inspiracji i wielkich zmian. Oferuje niesamowitą podróż wraz z artystą, który stworzył dzieła przekraczające wszelkie bariery. To historia pełna demonów i ciemności, ale też wytrwałości oraz odkupienia. John Coltrane oczaruje każdego, a jego muzyka wzruszy do cna.


BILETY:
23 zł (normalny)
16 zł (ulgowy)


O FILMIE:

CHASING TRANE: HISTORIA JOHNA COLTRANE'A
| CHASING TRANE: JOHN COLTRANE FEATURE DOCUMENTARY
(John Scheinfeld) US 2016, 99’

Bogaty, wielowarstwowy i zmuszający do refleksji portret wielkiego artysty, ukazujący najważniejsze wydarzenia, pasje, doświadczenia i wyzwania, które ukształtowały życie i rewolucyjną twórczość Johna Coltrane’a. Opowieść o demonach i ciemności, niezłomności i odkupieniu, a przede wszystkim – o nieprawdopodobnej podróży wojownika, który odnalazł siebie i Boga oraz stworzył wyjątkową muzykę przekraczającą bariery rasy, religii, wieku i szerokości geograficznej. Mimo że Coltrane nigdy nie udzielił żadnego wywiadu przed telewizyjnymi kamerami (wyłącznie kilku radiowych), jego obecność w filmie Scheinfelda jest wyraźnie odczuwalna dzięki wykorzystaniu przeprowadzonych z nim wywiadów prasowych, czytanych przez Denzela Washingtona.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum