kpb

Najlepsze lata (Mid 90s) - jedyny pokaz w Krakowie

NAJLEPSZE LATA (Mid90s, reż. Jonah Hill)
- jedyny pokaz w Krakowie

wtorek, 10 września 2019 godz. 19.15
Kino Pod Baranami

 


10 września zapraszamy na jedyny krakowski pokaz reżyserskiego debiutu aktora Jonah Hilla - Najlepsze lata (Mid90s). W tym świetnie przyjętym na Festiwalu Filmowym w Berlinie dramacie, amerykański komik z zaskakującą subtelnością przygląda się dylematom wieku dojrzewania.


Najlepsze lata to bezpretensjonalny portret dojrzewania w Ameryce lat. 90, pozwalający zachłysnąć się tamtejszą atmosferą, kulturą i z nostalgią spojrzeć na ostatnią dekadę XX wieku. Aktor Jonah Hill swoim reżyserskim debiutem odchodzi od komediowego wizerunku i wkracza w zupełnie nowy, poważniejszy etap kariery. Równocześnie jednak nie odcina się od swoich korzeni, tworząc subtelną opowieść o czasach, w których jemu samemu przyszło dorastać.


Doceniony na Festiwalu w Berlinie film jest nie tylko pełnym kumpelskiego uroku, młodzieńczego buntu, sugestywnej muzyki i deskorolkarskich popisów portretem pokolenia. To także znakomicie odrobiona lekcja z najnowszej historii kina, w której reżyser kiwa głową swoim poprzednikom, m.in. Larry’emu Clarkowi, twórcy wstrząsających Dzieciaków oraz Harmony Korine’owi (Skrawki), który na chwilę pojawia się w Najlepszych latach


W głównych rolach występują: młodziutki Sunny Suljic – aktor i deskorolkarz, znany z Zabicia świętego jelenia Yorgosa Lanthimosa oraz gry God of War; specjalizujący się w rolach niepokornych nastolatków Lucas Hedges, a także raper Na-Kel Smith, mistrzyni drugiego planu Katherine Waterston i znana z serialu Euforia Alexa Demie.


Widzowie, którzy przyjadą na pokaz Najlepszych lat na deskorolce otrzymają bilet w specjalnej - promocyjnej cenie: 20 zł!


BILETY:
23 zł
20 zł (z deskorolką)


O FILMIE:

NAJLEPSZE LATA | MID90S
(Jonah Hill) US 2018, 85'

Znalezione obrazy dla zapytania MID 90S


MFF w Toronto 2018: światowa premiera
MFF w Berlinie
New York Film Festival 2018
MFF Nowe Horyzonty 2019
Critics' Choice 2019: najlepszy młody aktor (nominacja)


W świetnie przyjętym na MFF w Berlinie Mid 90s, amerykański komik Johan Hill z zaskakującą subtelnością przygląda się dylematom wieku dojrzewania. Głównym bohaterem filmu jest 13-letni Stevie (Sunny Suljic), dla którego dorastanie wiąże się z serią rozczarowań i upokorzeń. Wychowywany przez samotną matkę chłopak kiepsko dogaduje się z rówieśnikami, a w domu bywa ofiarą agresji starszego brata (Lucas Hedges). Odskocznią od tych problemów okazuje się dla Steviego nowa pasja – jazda na desce. Porównywany do Boyhood i Jutro albo pojutrze film Hilla przykuwa uwagę także dlatego, że zapewnia widzom nostalgiczną podróż do lat 90. Niepowtarzalny klimat tamtych czasów udaje się wskrzesić za sprawą świetnej ścieżki dźwiękowej, na której hip-hopowe szlagiery z epoki sąsiadują z piosenkami Morrisseya i Nirvany.
Opis MFF Nowe Horyzonty, Piotr Czerkawski


ZWIASTUN oryginalny:

Bookmark and Share

archiwum