kpb

Pokaz filmowy dla nauczycieli: Piłsudski

Pokaz filmowy dla nauczycieli
- Piłsudski (reż. Michał Rosa)

Kino Pod Baranami
wtorek, 17 września 2019, godz. 17.00

 

Wspólnie z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej zapraszamy na specjalny, bezpłatny pokaz filmu Piłsudski, przeznaczony dla Nauczycieli.

 
Piłsudski - nowy film Michała Rosy, reżysera Rysy i Szczęścia świata - to przykład prawdziwego kina awanturniczego, w którym prywatne życie słynnego Marszałka przeplata się z wielką historią walczącej o niepodległość Polski.


Jest rok 1901. Józef Piłsudski (w tej roli Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg – by tylko osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę.
 

Pokazowi filmu będzie towarzyszyć krótka prezentacja przedstawiająca program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej realizowany w Kinie Pod Baranami. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem (zarówno klasyką, jak i twórczością współczesną) oraz pogłębienie ich wiedzy na temat sztuki filmowej. Program rozwija również ich wrażliwość, przygotowuje do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą, a także rozbudza w uczniach zainteresowanie sztuką filmową, uzupełniając jednocześnie szkolną edukację.

 
Dla uczestników wydarzenia przygotowaliśmy materiały dydaktyczne dotyczące sposobów wykorzystania filmu Piłsudski w procesie nauczania.

 
Pokaz filmu przeznaczony wyłącznie dla nauczycieli.


Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie obecności na pokazie do 16 września mailowo pod adresem: kaja@kinopodbaranami.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia, nazwiska, przedmiotu nauczania oraz szkoły. Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia otrzymają Państwo w mailu zwrotnym.

 
Uprzejmie prosimy, by z jednej szkoły zgłaszały się maksymalnie cztery osoby.

 
Wysyłając e-mail z danymi zgadzają się Państwo na ich przetwarzanie przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych RODO), w celu rejestracji na wydarzenie.

Bookmark and Share

archiwum