kpb

Baranki w pieluchach - Niezawodny sytem

Zapraszamy na kolejny pokaz naszego cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

Zapraszamy na NIEZAWODNY SYSTEM!

BILETY: tylko 10 zł!czwartek, 29 maja, godz. 11.00

NIEZAWODNY SYSTEM | NIEZAWODNY SYSTEM
reż. Izabela Szylko, Polska 2008, 78'Pogodna opowieść inspirowana Damą pikową Aleksandra Puszkina.

Historia starszej pani o imieniu Maria (Alina Janowska), która próbuje naprawić błąd z przeszłości i odzyskać bezcenny naszyjnik. Bohaterka opracowuje niezawodny system, który ma jej zapewnić wygraną w kasynie. Poczynania wiekowej damy przyciągają zainteresowanie młodego hazardzisty (Szymon Bobrowski). Postanawia zdobyć jej zaufanie i rozpracować metodę. Osobą pani Marii interesuje się też emeryt z sąsiedztwa (Wojciech Siemion). W retrospekcjach śledzimy dramatyczne wydarzenia sprzed lat, w wyniku których Maria lekkomyślnie straciła naszyjnik - symbol młodzieńczej miłości.

Niezawodny system to debiut fabularny Izabeli Szylko, autorki filmów i programów dokumentalnych. O swim filmie mówi: Scenariusz od początku budził pozytywne emocje, powodował, że wszyscy pracowali z zapałem, wkładając w ten film jakąś dobrą cząstkę siebie. Mam nadzieję, że tę pozytywną energię będzie również można poczuć z ekranu i pozostanie ona z widzami na dłużej.

Alina Janowska to legenda polskiego kina, na ekranie zadebiutowała w pierwszym powojennym polskim filmie, Zakazanych piosenkach. Wystąpiła w wielu filmach, w tym w takich komediach, jak Och, Karol czy Rozmowy kontrolowane. Na ekranie towarzyszą jej Wojciech Siemion (Zezowate szczęście, Poszukiwany, poszukiwana, Ziemia obiecana, Przedwiośnie) i Szymon Bobrowski (Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową, Samotność w sieci, Hania).


Cykl poleca:

Bookmark and Share

archiwum