kpb

Jak to się robi? Jagoda Szelc o dźwięku w filmie.

JAK TO SIĘ ROBI?
#1 DŹWIĘK W FILMIE:
Wieża. Jasny dzień.
- pokaz filmu i spotkanie z Jagodą Szelc
środa, 23 października, godz. 20.00
Kino Pod Baranami

 

 

W środę, 23 października zapraszamy na specjalny pokaz filmu Wieża. Jasny dzień. - reżyserskiego debiutu Jagody Szelc (Monument), nagrodzonego na festiwalu w Gdyni. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserką na temat dźwięku w filmie, które poprowadzi filmoznawca, Krzysztof Siwoń. Wydarzenie zainauguruje nowy cykl spotkań w Kinie Pod Baranami, których tematem będą elementy dzieła filmowego.
 
Wieża. Jasny dzień. to niewątpliwie jeden z najbardziej spektakularnych debiutów filmowych ostatnich lat. Film, nagrodzony dwa lata temu na Festiwalu w Gdyni oraz zaprezentowany na Berlinale w ramach prestiżowej sekcji Forum, rzuca wyzwanie widzowi i wymyka się łatwej kategoryzacji. Jest równocześnie psychologicznym dramatem, thrillerem, horrorem, szamańskim rytuałem, a nawet traktatem filozoficznym. Miejscami zachwyca pełnymi codziennego realizmu scenami z życia rodzinnego - którym towarzyszą doskonałe dialogi - by zaraz potem wywołać przejmujący niepokój sekwencjami na pograniczu snu i surrealistycznych wizji.
 
Wieża. Jasny dzień. to przykład niezwykle świadomego użycia dźwięku w filmie. To między innymi za jego pomocą Jagoda Szelc kreuje w swoich filmach poczucie zaniepokojenia czy czającej się tuż za rogiem katastrofy. 
 
Po seansie, rozmowę z Jagodą Szelc o pracy na sound designem poprowadzi Krzysztof Siwoń - filmoznawca, współpracownik Instytutu Sztuk Audiowizualnych i Instytutu Kultury UJ, selekcjoner Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
 
 
JAK TO SIĘ ROBI? to nowy cykl w Kinie Pod Baranami, którego tematem będą elementy dzieła filmowego. W programie pokazy filmów oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi - twórcami i specjalistami pracującymi przy produkcji filmów.
 
 

>KUP BILET<

 

BILETY:

21 zł (normalny)
16 zł (ulgowy) 

 

 

O FILMIE:

WIEŻA. JASNY DZIEŃ. | TOWER. A BRIGHT DAY.
(Jagoda Szelc) PL 2017, 111'
Film prezentowany z angielskimi napisami

MFF w Berlinie 2018: sekcja Forum
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: najlepszy debiut reżyserski (Jagoda Szelc), najlepszy scenariusz (Jagoda Szelc)

Na parę dni przed Pierwszą Komunią Świętą ich córki, małżeństwo Mulę (Anna Krotoska) i Michała (Rafał Cieluch) odwiedza niecodzienny gość. To niewidziana od lat młodsza siostra Muli - Kaja (Małgorzata Szczerbowska). Z dnia na dzień jej zachowanie wydaje się dla rodziny coraz bardziej dziwne. Kościelna uroczystość się zbliża, a atmosfera między siostrami gęstnieje. Wokół także dochodzi do wydarzeń, które trudno wyjaśnić. Wkrótce ma się okazać, że istnieje inny, ważniejszy powód, dla którego Kaja zdecydowała się wrócić.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum