kpb

Baranki w pieluchach - Joe Strummer

Zapraszamy na kolejny pokaz naszego cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

W czwartek ,12 czerwca, zaprezentujemy muzyczny dokument JOE STRUMMER - NIEPISANA PRZYSZŁOŚĆ!

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 12 czerwca, godz. 11.00

JOE STRUMMER - NIEPISANA PRZYSZŁOŚĆ
| JOE STRUMMER. THE FUTURE IS UNWRITTEN
reż. Julien Temple, Wlk.Brytania/Irlandia 2006, 123’Joe Strummer - legenda punk rocka. Przez jednych nazywany „Chrystusem rocka”, przez innych „małym krzykatym dupkiem”. Film dokumentalny Niepisana przyszłość w reżyserii Juliana Temple jest poruszającą historią życia artysty, który stał się ikoną punk rocka. To portret wspaniałego, nietuzinkowego człowieka, który wciąż żyje w muzyce i pamięci swoich wielbicieli.

W 1976 roku Strummer dołączył do nowo powstałej punkowej grupy The Clash. Za sprawą Strummera, którego teksty o tematyce społeczno-politycznej miały wielką siłę, kapela szybko przerosła scenę punkową. Strummer wierzył w siłę rocka i powtarzał: rock jest siłą polityczną, chociaż nie wszyscy pragną o tym pamiętać. The Clash nagrali kilka płyt do dziś uchodzących za arcydzieła, m.in. London Calling z 1979 roku. Album wprowadził The Clash do historii muzyki mieszanką punk rocka, reggae i gniewnych, epatujących lewicowymi hasłami tekstów.

Reżyser uzyskał dostęp do osobistych archiwów muzyka i starał się zrekonstruować jego życie. Udało mu się - łącząc rozmowy z Bono, Johnny Deppem, Jimem Jarmuschem i zaglądając do spuścizny Strummera, a także pokazując szczególne dla artysty miejsca - przybliżyć widzom tę niepokorną postać; buntownika z wyboru, zatroskanego o sprawy świata i unikającego jak ognia politycznej poprawności.

Julien Temple jest znanym reżyserem filmów fabularnych, dokumentalnych i teledysków, nazywany w branży kronikarzem punk rocka. Nakręcił między innymi film o Sex Pistols, Wściekłość i brud oraz dokument o słynnym festiwalu muzycznym, Glastonbury.

Biografia Joe Strummera w reżyserii Juliana Temple to film nakręcony bez udziwnień i niepotrzebnych fajerwerków. Są w nim fragmenty koncertów The Clash, wywiadów z artystą, a także wypowiedzi przyjaciół i muzyków. Mówią o Strummerze jako człowieku i fenomenie punk rocka. Nakręcone bardzo solidnie, z klimatem i pokoleniem punk rocka w tle. Rafał Zieliński, Gazeta Wyborcza

Ten film fenomenalnie oddaje prawdziwego ducha rock’n’rolla. To jest to! Gavin Martin, Uncut


Cykl poleca:

Bookmark and Share

archiwum