kpb

Dojrzałe Kino: 1917

środa, 29 stycznia 2020, godz. 11.00


W środę, 29 stycznia o godzinie 11.00, zapraszamy dojrzałych widzów na nagrodzony Złotymi Globami i nominowany do Oscara film 1917 - wielkie wojenne widowisko w reżyserii Sama Mendesa, które przybliża nam dramatyczne losy żołnierzy na froncie jednej z najbardziej tragicznych wojen w dziejach świata.

 

Sam Mendes, zdobywca Oscara za American Beauty, reżyser dwóch Bondów (Skyfall i Spectre), który z artystycznego kina potrafi zrobić komercyjny hit, tym razem idzie na wojnę.

 

Dojrzałe Kino to nie tylko seans filmowy - to także okazja do spotkania przy kawie, herbacie i ciasteczkach, dyskusji na temat zobaczonego tytułu oraz podzielenia się swoimi przemyśleniami na wspólnym blogu: www.dojrzalekino.pl. Gospodynią Dojrzałego Kina jest pani Redaktor Maria Malatyńska.

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 16 zł

 

O FILMIE:

1917 | 1917
(Sam Mendes) GB/US 2019, 118’

 


Oscary 2020 - najlepszy film - nominacja, najlepsza reżyseria (Sam Mendes) - nominacja, najlepszy scenariusz oryginalny - nominacja, najlepsze zdjęcia - nominacja, najlepsza muzyka - nominacja, najlepsze efekty specjalne - nominacja, najlepsza charakteryzacja - nominacja, najlepsza scenografia - nominacja, najlepszy dźwięk - nominacja, najlepszy montaż dźwięku - nominacja
Złote Globy 2020 - najlepszy dramat, najlepsza reżyseria (Sam Mendes)


Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Blake, u schyłku Pierwszej Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Blake’a.

 

 

ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

   

 

 

Bookmark and Share

archiwum