kpb

Urban View - przegląd krótkich metraży o tematyce miejskiej

URBAN VIEW
- przegląd krótkich metraży o tematyce miejskiej

20 lutego 2020, godz. 19.05
Kino Pod Baranami


20 lutego zapraszamy na wyjątkowy przegląd filmów krótkometrażowych Urban View, poświęcony szeroko pojętej tematyce miejskości.


Urban View to pięć, starannie wyselekcjonowanych krótkich metraży, skupiających się na przestrzeni miast oraz zapełniających je budynków. W prezentowanych filmach, piękne kadry uwypuklają estetyczne walory architektury, choć także podkreślają jej odczłowieczenie i surowość. Za pomocą unikatowych, eksperymentalnych technik, autorzy filmów ujętych w ramach przeglądu, pytają o kondycję współczesnego zurbanizowanego świata, odczuwanie miasta przez jego użytkowników, a także generowanie nierówności społecznych, które architektura zdaje się żywo odzwierciedlać.


W programie Urban View znalazły się: krótki esej o poszukiwaniu znaczenia domowej przestrzeni (Turtles Are Always Home), portret wielkiego statku wycieczkowego (All Inclusive), historia matki i córki zamknięta we wnętrzu hotelowego molocha (Shmama), animowana wariacja na temat podziemnych domów (Construction Lines) oraz nawiązująca do stylistyki gry komputerowej architektoniczna wycieczka po mieście (Operation Jane Walk).


Łączny czas trwania projekcji: 72 minuty.


BILETY:  
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy/senior)
16 zł (klubowy)

 

O FILMACH:

TURTLES ARE ALWAYS HOME | TURTLES ARE ALWAYS HOME
(Rawane Nassif) CA/LB/QA 2017, 12’

Znalezione obrazy dla zapytania Turtles Are Always Home


Krótki esej na temat znaczenia domu i poszukiwania go w przejściowym otoczeniu. Osobista podróż z małą kamerą, która z ciekawością obserwuje budynki tylko po to, by znaleźć w nich swoje odbicie.


SHMAMA | SHMAMA
(Miki Polanski) IL 2017, 26’

Znalezione obrazy dla zapytania shmama


W ciągu dnia Leah pracuje jako pokojówka w hotelu, podczas gdy jej córka, Meital, nocami śpiewa w hotelowym lobby. Żyją uwięzione w swojej relacji, otoczone Morzem Martwym.


ALL INCLUSIVE | ALL INCLUSIVE
(Corina Schwingruber Ilić) CH 2018, 10’

Znalezione obrazy dla zapytania ALL INCLUSIVE ilić


Wpływ masowej rozrywki na pełnym morzu.


CONSTRUCTION LINES | CONSTRUCTION LINES
(Max Colson) GB 2019, 8’

Znalezione obrazy dla zapytania CONSTRUCTION LINES colson


Animowany film krótkometrażowy o wnętrzu domu “góry lodowej”. Domy te to rezydencje należące do zamożnych londyńczyków, których część podziemna jest znacznie większa niż dom widoczny na powierzchni ziemi.


OPERATION JANE WALK | OPERATION JANE WALK
(Robin Klengel, Leonhard Müllner) AT 2018, 16’

Znalezione obrazy dla zapytania OPERATION JANE WALK


Architektoniczna wycieczka po mieście z perspektywy Online-Shooter’a. Cyfrowa strefa wojenna gry została przywłaszczona za pomocą operacji artystycznej: w ramach zasad gry militarystyczne środowisko jest ponownie wykorzystane do pacyfistycznej wycieczki po mieście.

 

WSPÓŁORGANIZATORZY:
Fundacja Ad Arte
Collegium Da Vinci

Bookmark and Share

archiwum