kpb

Dojrzałe Kino: Małe kobietki

środa, 12 lutego 2020, godz. 11.00

Sala Czerwona - prelekcja, pokaz filmu i dyskusja
Sala Niebieska - transmisja prelekcji i pokaz filmu


W środę, 12 lutego o godzinie 11.00, zapraszamy dojrzałych widzów na nominowaną do Oscara ekranizację kultowej powieści Małe kobietki w reżyserii Grety Gerwig z gwiazdorską obsadą. W rolach Jo, Meg, Amy i Beth zobaczymy Saoirse Ronan, Emmę Watson, Florence Pugh oraz Elizę Scanlen.

 

Dojrzałe Kino to nie tylko seans filmowy - to także okazja do spotkania przy kawie, herbacie i ciasteczkach, dyskusji na temat zobaczonego tytułu oraz podzielenia się swoimi przemyśleniami na wspólnym blogu: www.dojrzalekino.pl. Gospodynią Dojrzałego Kina jest pani Redaktor Maria Malatyńska.

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 16 zł

Ze względu na duże zainteresowanie, pokaz filmu odbędzie się na dwóch salach: Czerwonej i Niebieskiej.
Na dyskusję po seansie zapraszamy do Sali Czerwonej.

 

O FILMIE:

MAŁE KOBIETKI | LITTLE WOMEN
(Greta Gerwig) US 2019, 134’


Oscary 2020: najlepszy film - nominacja, najlepsza aktorka (Saoirse Ronan) - nominacja, najlepsza aktorka drugoplanowa (Florence Pugh) - nominacja, najlepszy scenariusz adaptowany - nominacja, najlepsza muzyka - nominacja, najlepsze kostiumy - nominacja

Spojrzenie Gerwig na ukochaną przez publiczność historię czterech sióstr March, zdeterminowanych, by żyć po swojemu, jest zarówno ponadczasowe, jak i silnie osadzone w rzeczywistości. W rolach Jo, Meg, Amy i Beth zobaczymy Saoirse Ronan, Emmę Watson, Florence Pugh oraz Elizę Scanlen. W filmie występują także: Timothee Chalamet w roli sąsiada sióstr March – Lauriego oraz Laura Dern jako Marmee i Meryl Streep jako ciotka March.

 

ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

   

 

 

Bookmark and Share

archiwum