kpb

Klub Wysokich Obcasów: Matthias i Maxime (przedpremierowo!)

Klub Wysokich Obcasów:
Matthias i Maxime (reż. Xavier Dolan)
- pokaz przedpremierowy
wtorek, 18 lutego 2020, godz. 21.15
Kino Pod Baranami

 

We wtorek, 18 lutego, wspólnie z „Wysokimi Obcasami” - magazynem Gazety Wyborczej - zapraszamy na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Xaviera Dolana - Matthias i Maxime - historię jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów.

 

Najczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny nowy film Xaviera Dolana. Ten pean na cześć przyjacielskich więzów przypomina, że prawdziwa miłość nie może się obejść bez prawdziwej przyjaźni. A czasem się od niej zaczyna.

 

 

ZNIŻKA:

Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 15 lutego 2020.
- bilet w cenie 14 zł
.

 

BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy)

14 zł - za okazaniem numeru „Wysokich Obcasów” z 15 lutego 2020.

 

O FILMIE:

MATTHIAS I MAXIME | MATTHIAS I MAXIME
(Xavier Dolan) CA 2019, 119'


Maxime (Xavier Dolan zagrał we własnym filmie po raz pierwszy od 6 lat) właśnie wybiera się na dwa lata do Australii. Chce pozostawić za sobą nie tyle Kanadę, co pracę w barze, uczuciowe niespełnienie i nieustanne kłótnie z matką, którą musi się zajmować. Kilka ostatnich tygodni przed wyjazdem spędza z paczką starych przyjaciół: piją piwo, palą papierosy, grają w kalambury, obrażają się i godzą. Dla nieśmiałego Maxime’a, po którego twarzy, niczym łza, spływa czerwone znamię, kumple stanowią namiastkę kochającej i akceptującej rodziny. Jednym z najbliższych przyjaciół chłopaka jest Matthias (Gabriel D’Almeida Fritas), początkujący prawnik zmierzający wprost do kariery i ślubu. Sprecyzowane plany obu chłopaków pokrzyżuje jednak pewna impreza, podczas której zagrają w studenckim filmie, w scenie pocałunku. Spotkają się w niej, ubrane w almodovarowskie błękit i czerwień, tłumione latami uczucia i nieoczekiwanie odkryte pożądanie. Czy bohaterowie odważą się z nimi skonfrontować?

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum