kpb

Baranki Dzieciom: Pamiętnik Florki - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

BARANKI DZIECIOM: PAMIĘTNIK FLORKI
pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 27 listopada 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 Zapraszamy najmłodszych widzów do uczestnictwa w kolejnej odsłonie cyklu Baranki Dzieciom. W niedzielę, 27 listopada, maluchy zobaczą wybrane odcinki polskiego serialu animowanego Pamiętnik Florki, który pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka. Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne, które poprowadzi Joanna Żyłowska.

 

Główną bohaterką serialu Pamiętnik Florki jest mała ryjówka - pilna obserwatorka rzeczywistości. Nie do końca wierzy wyjaśnieniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków - niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo nowatorskich. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym zjawiskom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać; oswaja swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. 

 

Uczestnikami cyklu są dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

 


BILETY: 14 zł

 

POKAZ BAJEK (czas trwania: 44')

 

REMONT
(Jola Dudzińska) PL 2014, 11'

Tata Florki postanawia zrobić remont generalny. Sam! Mama jest sceptyczna, ale tata pała entuzjazmem, którym zaraża Florkę. Po remoncie będzie pięknie! Razem oglądają filmiki o remontach w internecie, a tata gromadzi narzędzia. Jednak, kiedy przystępują do pracy, niespodziewanie pęka jakaś rura i dom zostaje zalany.


RYBKA
(Dorota Cieśla) PL 2014, 11'

Florka czuje się samotna – każdy kogoś ma: mama tatę, bliźniaki siebie nawzajem, tylko ona jest „bez pary”. Namawia rodziców na zakup rybki. Florka jest bardzo przejęta posiadaniem rybki. Tak bardzo, że nie ma czasu na rozmowy ze swoim kolegą...


NIEBO
(Anna Wróblewska-Dzwoniarek) PL 2014, 11'

Florka zaczyna przyglądać się niebu – jest zafascynowana jego zmieniającymi się kolorami, chmurami o niezwykłych kształtach.


BARBARA
(Janusz Martyn) PL 2014, 11'

Florka marzy o Barbarze – pięknej lalce, którą widziała w reklamie. Mała ryjówka zamiast lalki dostaje edukacyjną grę planszową dla całej rodziny. Jednak ze wspólnej gry nic nie wychodzi. 

 
 

 

  

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’)

Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska - absolwentka wydziału Architektury Wnętrz i Studium Pedagogicznego krakowskiej ASP im. Jana Matejki. Projektantka, weganka, joginka. Z miłości do natury i świata tworzy roślinne obrazy z wizerunkami ziół, a także własne barwniki z roślinnych pigmentów. Współpracowała artystycznie m.in. z Slot Art Festiwalem, Stowarzyszeniem Ambasada Krakowian, Uniwersytetem Jagiellońskim, Festiwalem States of Mind. Na krakowskim Starym Mieście prowadzi własną pracownię artystyczną Wytwory.


Jako Joanna tworzy od lat kreuje artystyczne wydarzenia dla dorosłych i dzieci, m.in.: Kółko Plastyczne dla Dorosłych. Z Barankami Dzieciom związana jest od kilku lat. W trakcie warsztatów tworzy z najmłodszymi książki, komiksy, doniczki, maski - porusza wyobraźnię i rozbudza ekologiczno-kreatywne zainteresowania. 

 

 

 

WCZEŚNIEJSZE POKAZY:

niedziela, 27 lutego 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum