kpb

Batman - premierowy pokaz minutę po północy!

BATMAN (reż. Matt Reeves)
premierowy pokaz minutę po północy!
piątek, 4 marca 2022, godz. 00.01
(noc z czwartku na piątek)

Kino Pod BaranamiZapraszamy na premierowy pokaz filmu Batman Matta Reevesa, z Robertem Pattinsonem w roli tytułowej. Pierwszy seans odbędzie się 4 marca (w noc z czwartku na piątek), minutę po północy.

 
Batman Matta Reevesa już teraz bywa określany jedną z najmroczniejszych adaptacji komiksów o Rycerzu z Gotham. Reżyser filmu przyznaje w wywiadach, że silną inspiracją były dla niego thrillery szpiegowskie i filmy gangsterskie, a całość jest właściwie historią detektywistyczną utrzymaną w klimacie kina noir. 

Pierwotnie Batmana miał zrealizować Ben Affleck, który widział się w roli reżysera, scenarzysty oraz tytułowego bohatera. Gdy zrezygnował ze wszystkich trzech funkcji, rozpoczęły się poszukiwania nowych kandydatów. Wśród potencjalnych reżyserów wymieniano m.in. Darrena Aronofsky’ego, Denisa Villeneuve’a, a także twórcę Mad Maxa, George’a Millera. Ostatecznie Batman trafił w ręce Matta Reevesa, który zaistniał w Hollywood w 2008 roku, nietypowym filmem katastroficznym Projekt: Monster.

Poszukiwania odtwórcy głównej roli również nie były łatwe, a ubiegali się o nią m.in. Nicholas Hoult, Armie Hammer i Aaron Taylor-Johnson. Finalnie angaż otrzymał Robert Pattinson, który w ostatnich latach stroni od wysokobudżetowych, popkulturowych serii, wybierając niebanalne kino artystyczne (Lighthouse, High Life czy Good Time). W obsadzie Batmana oprócz Pattinsona znaleźli się: Paul Dano, Zoë Kravitz, Andy Serkis, John Turturro, Jeffrey Wright i Colin Farrell.
 


BILETY:
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (senior / klubowy)


O FILMIE:

BATMAN | THE BATMAN
(Matt Reeves) US 2022, 176'

Dwa lata pod postacią Batmana (Robert Pattinson) i strach w sercach kryminalistów sprawiły, że Bruce Wayne ujrzał najmroczniejsze oblicze Gotham City. Mając u boku jedynie garstkę zaufanych sojuszników  w tym Alfreda Pennywortha (Andy Serkis) i porucznika Jamesa Gordona (Jeffrey Wright) — i występując przeciwko sitwie skorumpowanych urzędników oraz osobistości, samotny mściciel stał się w mniemaniu obywateli miasta jedynym obrońcą sprawiedliwości.


Nieznany zabójca w sadystyczny i wyrachowany sposób nęka elitę Gotham. Największy Detektyw Świata, kierując się zaszyfrowanymi wiadomościami, trafia do półświatka. Tam w trakcie swojego śledztwa spotyka takie postacie jak Selina Kyle, zwana Kobietą-Kot (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot, czyli Pingwin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) i Edward Nashton, tudzież Człowiek-Zagadka (Paul Dano). Wreszcie dowody zaczynają się konkretyzować, a zamiary sprawcy stają się jasne. Batman zostaje zmuszony do szukania nowych sprzymierzeńców, żeby zdemaskować winowajcę i położyć kres nadużywaniu władzy i korupcji, od dawna nękających Gotham City.

 


ZWIASTUN:

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum