kpb

Die Toten Hosen - żyjesz tylko raz - pokaz specjalny na MOJEeKINO.pl

Die Toten Hosen - żyjesz tylko raz (reż. C. Kablitz-Post, P. Dugdale)
- pokaz specjalny na MOJEeKINO.pl
środa, 10 czerwca 2020, godz. 20.00
MOJEeKINO.pl


10 czerwca o godz. 20.00 zapraszamy na dokument muzyczny i koncertowy o Toten Hosen – legendarnej grupie punk-rockowej z Niemiec, kręcony podczas ich największej trasy koncertowej. Wydarzenie odbędzie się na jedynej w Polsce, nowoczesnej platformie zrzeszającej kilkadziesiąt kin studyjnych - MOJEeKINO.pl.


BILETY: 15 zł
dostępne na
MOJEeKINO.pl
Kupując bilet, przy transakcji wybierz Kino Pod Baranami :)


O FILMIE:

DIE TOTEN HOSEN - ŻYJESZ TYLKO RAZ
| WEIL DU NUR EINMAL LEBST – DIE TOTEN HOSEN AUF TOUR
(Cordula Kablitz-Post, Paul Dugdale) DE 2019, 107'

Tydzień Filmu Niemieckiego: Die Toten Hosen w trasie | Kino Nowe ...

Punk-rockowa supergrupa Toten Hosen z Düsseldorfu to prawdziwy fenomen. Toten Hosen powstał w 1982 roku. Korzenie muzyczne zespołu od początku są mocno osadzone w kulturze niemieckiego punka. W ciągu 36 lat na scenie zespół sprzedał ponad 19 mln płyt. Ich utwory poruszają ważne i mniej ważne tematy, od polityki po zabawę, ale zawsze były istotnym głosem pokolenia. Dla Campino, wokalisty i autora tekstów, punk był w latach 70 i 80 jedyną alternatywą dla „dusznej” rzeczywistości Zachodnich Niemiec. Do dziś od tej alternatywy nie oddalają się ani na chwilę.

W dokumencie muzycznym Żyjesz tylko raz, Cordula Kablitz-Post towarzyszy legendarnym muzykom podczas jednej z największych tras koncertowych w historii zespołu „Laune der Natur”, promującej ich najnowszy album. Tourne obejmuje wszystkie największe niemieckie miasta i jest także manifestem politycznym zespołu, który otwarcie sprzeciwia się rasizmowi. Kamera obecna jest zarówno na scenie podczas koncertów jak i za kulisami. Film jest intymnym portretem zespołu i zapisem trasy, która staje się prawdziwym emocjonalnym rollercoaster’em: wspólne koncerty i ich świętowanie, nagła utrata słuchu przez Campino, wątpliwości i nowe otwarcie, potem triumfalny powrót do korzeni i na „rodzinny” stadion, a także występ podczas specjalnego święta pt. „Hosen-Fest” w Buenos Aires w Argentynie.

Współautorem zdjęć do dokumentu jest wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy,  brytyjski reżyser Paul Dugdale, znany także jako współautor nagrań koncertowych dla Rolling Stones czy Coldplay.

Bookmark and Share

archiwum