kpb

Dojrzałe Kino: Sala samobójców. Hejter

środa, 24 czerwca 2020, godz. 11.00

Po niemal trzymiesięcznej przerwie, zapraszamy widzów cyklu Dojrzałe kino na seans. Ograniczona ilość miejsc na sali kinowej, zachowywanie odstępów i obowiązek noszenia maseczek zwiększają bezpieczeństwo gości, równocześnie dając możliwość ponownego spotkania, wspólnego seansu oraz dyskusji na temat zobaczonego filmu. Najbliższe spotkanie cyklu Dojrzałe kino to pokaz nagrodzonego na nowojorskim festiwalu Tribeca filmu Sala samobójców. Hejter, w reżyserii Jana Komasy (Boże Ciało).


Ogólnonarodowa kwarantanna dała nam się we znaki. Znacząco utrudniła codzienne funkcjonowanie, uniemożliwiła też bezpośrednie kontakty, na których opiera się wspólne uczestnictwo w kulturze. Pamiętając o wszystkich zasadach bezpieczeństwa, Kino Pod Baranami pragnie nadrobić te braki i zaprasza do swoich sal na spotkanie Dojrzałego Kina.


Seanse odbywają się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Dojrzali widzowie zajmują co drugie miejsce w sali kinowej (zachowując dzięki temu wymagany dystans) i są jedynymi gośćmi Kina Pod Baranami w środowe przedpołudnia. Ponadto witani są przez noszącą maseczki lub przyłbice obsługę, zachęcającą do korzystania z rozmieszczonych na terenie budynku punktów odkażania rąk.


W środę, 24 czerwca, w ramach Dojrzałego Kina widzowie zobaczą najnowsze dzieło Jana Komasy, twórcy nominowanego do Oscara Bożego Ciała. Sala samobójców. Hejter to przejmujący portret współczesnej Polski - kraju podzielonego, pełnego politycznych manipulacji i wzajemnych uprzedzeń. Opowiadając historię wyrzuconego z uczelni Tomka (świetny Maciej Musiałowski), Jan Komasa skłania widza do refleksji na szereg tematów, zyskujących szczególną aktualność w tygodniu przed wyborami prezydenckimi.


Gospodynią spotkania będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz filmowy zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

 

BILETY dla seniorów: 16 zł

 

O FILMIE:

SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER | SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER
(Jan Komasa) Polska 2020, 130'


Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

 

ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum