kpb

Zaginiona dziewczyna - pokaz przedpremierowy z Choya

ZAGINIONA DZIEWCZYNA (reż. Kōji Fukada)
- pokaz przedpremierowy z Choya

wtorek, 30 czerwca 2020, godz. 18.45
Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12)


30 czerwca zapraszamy do sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki na przedpremierowy pokaz poruszającego dramatu Zaginiona dziewczyna w reżyserii nagrodzonego w Cannes Kōjiego Fukady. Każdy widz seansu otrzyma bezalkoholowy napój japońskiej marki Choya. 

 
Zaginiona dziewczyna to prezentowana na festiwalach filmowych w Toronto i Locarno, trzymająca w napięciu opowieść o osaczeniu, walce o własną godność i dobre imię. Kōji Fukada – japoński reżyser i scenarzysta, wyróżniony Nagrodą Jury w ramach sekcji Un Certain Regard na festiwalu w Cannes za film Okaleczone – w swoim najnowszym dziele przygląda się zagadnieniu winy oraz kondycji współczesnych mediów, goniących za sensacją i wydających pochopne wyroki. Misternie skonstruowana fabuła Zaginionej dziewczyny, skoncentrowana wokół postaci Ichiko (w tej roli Mariko Tsutsui, aktorka telewizyjna i filmowa o imponującym doświadczeniu) wiele mówi o dzisiejszym społeczeństwie kraju kwitnącej wiśni i rządzących nim konwenansami.

 
Każdy widz seansu otrzyma bezalkoholowy napój japońskiej marki Choya.

 
Polska premiera: 3 lipca 2020


BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (senior)

 
O FILMIE:

ZAGINIONA DZIEWCZYNA | YOKOGAO
(Kōji Fukada) JP/FR 2019, 111’


MFF w Locarno 2019: Konkurs Główny
MFF w Toronto 2019: Konkurs Główny


Ichiko pracuje na co dzień jako domowa pielęgniarka. Do jej obowiązków należy przede wszystkim opieka nad chorą na raka starszą kobietą. Jednak do tego stopnia zaprzyjaźniła się z mieszkającą razem trzypokoleniową rodziną, że aktywnie uczestniczy także w życiu wnuczek swojej pacjentki – Motoko i Saki. 

 
Siostry uwielbiają towarzystwo Ichiko i doceniają jej pomoc. Rysa na ich wzorowej relacji pojawia się z chwilą, gdy w tajemniczych okolicznościach znika młodsza z dziewcząt. Policja rozpoczyna śledztwo, sprawa obiega także żądne sensacji media. Wkrótce podejrzenie pada na mężczyznę, który okazuje się krewnym Ichiko. Choć sprawa nie została jeszcze na dobre zbadana, wydaje się, że śledzący ją ludzie wydali już wyrok...

 

ZWIASTUN:


PARTNER WYDARZENIA:
 
Choya Umeshu Global


Bookmark and Share

archiwum