kpb

Daleko od Reykjaviku - pokaz przedpremierowy

DALEKO OD REYKJAVIKU (reż. Grímur Hákonarson)
- pokaz przedpremierowy
poniedziałek, 31 sierpnia 2020, godz. 21.15
Kino Pod Baranami


31 sierpnia zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Daleko od Reykjaviku - najnowszej produkcji Grímura Hákonarsona, reżysera Baranów. Islandzkiej opowieści. Jest to ujmujący komediodramat skupiający się wokół postaci farmerki, która po śmierci męża rozpoczyna nowe życie, polegające na walce z otaczającymi ją niesprawiedliwościami.

 

Daleko od Reykjavíku Grímura Hákonarsona w północną melancholię nieoczekiwanie wplata komizm, a przemianę bohaterki subtelnie łączy ze zmianami w jej otoczeniu. Zima powoli przechodzi w zwiastującą nowe życie wiosnę, mrok ustępuje coraz dłuższym dniom, a w ich świetle staje się jasne, jaką należy obrać drogę. I że na tej drodze nie zawsze warto podążać za stadem.


Premiera filmu: 4 września 2020


BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy/senior)


O FILMIE: 
DALEKO OD REYKJAVIKU | HÉRAÐIÐ
(Grímur Hákonarson) IC/DK/DE/FR 2019, 92’

Nowy film twórcy kinowego przeboju Barany. Islandzka opowieść ponownie rozgrywa się w zachwycających pejzażach Islandii. Ten ujmujący komediodramat koncentruje się wokół wiejskiego życia, którego rutyną wstrząsają nieoczekiwane zdarzenia, a w ich centrum znajdzie się – do tej pory łagodna i pokorna – Inga. Kiedy z jej życia niespodziewanie zniknie mąż, a bohaterka odkryje jego tajemnice, smutek zamieni się w gniew skierowany przeciwko lokalnej wspólnocie. Po raz pierwszy w życiu Inga zaprotestuje i stanie do samotnej walki – i to z potężnym przeciwnikiem.
 
Kobieta nie zgadza się, by ją i sąsiadów doiła dłużej miejscowa spółdzielnia, której szefowie wpuszczają rolników w spiralę długów. Niczym islandzka Erin Brockovich, Inga rusza na wojnę z patologiczną korporacją i zastraszonymi sąsiadami, którzy wybierają milczenie. Samotne życie z dala od Reykjavíku wymaga odwagi, a zbuntowana kobieta wiele ryzykuje. Ale wychowana pośród surowej natury Inga odkrywa, że przez lata wyrzeźbiła ona także jej charakter. I że w lokalnej społeczności nie ma dla niej świętych krów.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum