kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Jak najdalej stąd

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
JAK NAJDALEJ STĄD (reż. Piotr Domalewski)
- pokaz inaugurujący sezon 2020/2021
sobota, 26 września 2020, godz. 10.00
Kino Pod Baranami

 

26 września zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Nowy sezon cyklu zainauguruje pokaz filmu Jak najdalej stąd w reżyserii Piotra Domalewskiego, twórcy obsypanej nagrodami Cichej nocy.
 

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, do Kina Pod Baranami powraca SMAK, czyli inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutować o tym, co zobaczyli.


SMAK odbywa się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez jednego z licealistów, a wieńczy wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.


Pomysłodawczyni spotkań, Aleksandra Musiał, absolwentka V LO:

 
Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi. Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!


Podczas wrześniowego spotkania, młodzi kinomani zobaczą Jak najdalej stąd - drugi pełnometrażowy projekt Piotra Domalewskiego, którego debiutancka Cicha noc została wyróżniona Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.


Najnowszy film reżysera skupia się na postaci zbuntowanej nastolatki Oli (w tej roli świetna Zofia Stafiej), która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Jej plany komplikuje jednak tragiczna informacja z Irlandii, która zmusza dziewczynę do wyruszenia w podróż. W obsadzie filmu znaleźli się także: Arkadiusz Jakubik, Tomasz Ziętek i Kinga Preis.
 
 
Uczestnicy inauguracyjnego SMAK-u będą wspólnie przeżywać filmowe emocje oraz dzielić się swoimi wrażeniami podczas dyskusji grupowej. Zachowają jednak przy tym zasady dystansu społecznego. Dla widzów dostępna będzie tylko część miejsc i wszyscy zakryją nos oraz usta maseczką lub przyłbicą.
 

BILETY dla uczniów: 12 zł

 
Kino Pod Baranami zaprasza do wzięcia udziału w specjalnej ofercie promocyjnej dla uczniów krakowskich szkół. Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie Ucznia (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jeden darmowy bilet do Kina. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.


O FILMIE:

JAK NAJDALEJ STĄD | JAK NAJDALEJ STĄD
(Piotr Domalewski) PL/IE 2020, 98'

Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum