kpb

Nigdy, rzadko, czasami, zawsze - pokaz przedpremierowy

Nigdy, rzadko, czasami, zawsze (reż. Eliza Hittman)
- pokaz przedpremierowy

6 oraz 11 listopada 2020, godz. 18.45
Kino Pod Baranami


6 listopada zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Nigdy, rzadko, czasami, zawsze. Najnowsze dzieło uznanej reżyserki Elizy Hittman zostało nagrodzone na Festiwalu Sundance za najlepszy film dramatyczny. Minimalistyczny i intymny portret młodej dziewczyny to przykład prawdziwie niezależnego amerykańskiego kina.


Autumn (debiutująca na wielkim ekranie Sidney Flanigan) to spokojna nastolatka. Uczy się w szkole, pracuje w supermarkecie w niewielkim mieście w Pensylwanii. Jej życie zmienia się, gdy zachodzi w ciążę. Stojąca u progu ważnej decyzji Autumn, zbiera trochę gotówki, pakuje walizkę i wraz z kuzynką Skylar (Talia Ryder) wyrusza w pełną emocji i wyzwań wyprawę do Nowego Jorku.


Wyróżniony Srebrnym Niedźwiedziem na MFF w Berlinie film Nigdy, rzadko, czasami, zawsze został nakręcony na taśmie 16mm. Jego ziarnistą, ponurą i surową atmosferę, dopełnia znajdująca się blisko bohaterek kamera, podkreślająca złożoność ich naturalnych, minimalistycznych kreacji. Przedstawiony w Nigdy, rzadko, czasami, zawsze prywatny dramat, staje się w ujęciu reżyserki Elizy Hittman (Beach Rats, Prawie jak miłość) uniwersalną opowieścią o całym społeczeństwie i trawiących je problemach.

Premiera filmu: 13 listopada 2020


BILETY:
24 zł
(normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (senior, z kartą Klubu Przyjaciół KPB)

 

O FILMIE:

NIGDY, RZADKO, CZASAMI, ZAWSZE | NEVER RARELY SOMETIMES ALWAYS
(Eliza Hittman) US/GB 2020, 102'


Berlinale 2020: Nagroda Grand Prix Jury - Srebrny Niedźwiedź - Najlepszy film
MFF w San Sebastián 2020: Nagroda Specjalna - Nagroda TVE "Inne Spojrzenie" (Otra Mirada)

Bohaterką filmu jest Autumn (Sidney Flanigan), która zaszła w nieplanowaną ciążę. Nastoletnia dziewczyna postanawia przerwać ciążę w klinice oddalonej od swojego miejsca zamieszkania. Autumn nie ma wsparcia rodziny, boi się. Wyprawa do kliniki staje się dla niej bardzo silnym przeżyciem. Dziewczyna nie potrafi poradzić sobie z bólem emocjonalnym związanym z jej trudną sytuacją.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum