kpb

Premiera psychologiczna online: Pod tym samym niebem (przedpremierowo!)

PREMIERA PSYCHOLOGICZNA ONLINE:
Pod tym samym niebem (reż. Mauro Mancini)
- pokaz filmu w E-Kinie Pod Baranami i dyskusja online

poniedziałek, 30 listopada 2020, godz. 20.00
e-kinopodbaranami.pl

 


30 listopada zapraszamy na kolejne wirtualne wydanie cyklu Premiery psychologiczne - seansów filmowych, prowokujących do dyskusji o kondycji psychicznej człowieka. Wydarzenie odbędzie się online, w wirtualnej sali Baranów na e-kinopodbaranami.pl
W programie poruszający włoski dramat Pod tym samym niebem - opowieść o trudnej historii i jej echach we współczesności, o nienawiści i trudnych wyborach.


Na MFF w Wenecji, wcielający się w główną rolę Alessandro Gassmann, za swoją kreację otrzymał Nagrodę im. Francesco Pasinettiego.

 

 
Film Pod tym samym niebem będzie można zobaczyć za pośrednictwem platformy e-kinopodbaranami.pl, a po seansie na dyskusję online zaproszą - tradycyjnie - absolwentki psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk.

 
Premiery psychologiczne już wkrótce powrócą do sal Kina Pod Baranami!
 
 
PREMIERY PSYCHOLOGICZNE to cykl spotkań prezentowany w Kinie Pod Baranami. Projekcjom najnowszych i najciekawszych produkcji filmowych towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru prezentowanych dzieł filmowych oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka.
 
 
O PROWADZĄCYCH:
 
Anna Nicieja – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Kocha kino, z wyprzedzeniem wyszukuje nadchodzące premiery filmowe, które mogłyby ją zachwycić i dzięki którym mogłaby poszerzyć swe horyzonty. Poprzez liczne wolontariaty i staże zdobywa doświadczenie z dziedziny psychologii klinicznej, psychologii osobowości i psychoterapii. Współprowadziła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

Katarzyna Staleńczyk – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Filmy nie są dla niej czystą fikcją – są próbką rzeczywistości, dlatego traktuje je jako pretekst do rozmów, przemyśleń i źródło nowych spostrzeżeń. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii rozwojowej, społecznej, psychopatologii i psychoterapii. Koordynowała Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD oraz współtworzyła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.
 

BILETY: 15 zł
Film dostępny na platformie e-kinopodbaranami.pl
★ dostęp (bilet: 15 zł) można wykupić wcześniej na e-kinopodbaranami.pl 
★ sprzedaż biletów zakończy się w poniedziałek, 30 listopada, o 21.00
★ film odblokuje się w poniedziałek, 30 listopada, o 20.00
★ film należy zakończyć oglądanie przed 23.59 - wtedy zniknie z platformy
★ wspólną domową projekcję rozpoczynamy o 20.00, a o 21.45 start dyskusji online.


Link do dyskusji na portalu Zoom zostanie przesłany mailem do wszystkich osób, które obejrzą film w E-Kinie Pod Baranami.


 
 
O FILMIE:
 
POD TYM SAMYM NIEBEM
| NON ODIARE
(Mauro Mancini) IT 2020, 96'


Akcja filmu rozgrywa się w typowym europejskim mieście, w którym krzyżuje się wiele kultur. Tutaj, w historycznym centrum, mieszka Simone Segre (Alessandro Gassmann), uznany chirurg żydowskiego pochodzenia. Simone odciął się od przeszłości i prowadzi normalne życie pozbawione zawirowań. Ostre konflikty z ojcem – ocalonym z Holocaustu byłym więźniem obozu koncentracyjnego – sprawiają, że nie ma z nim żadnej więzi. Wracając z cotygodniowego treningu wioślarskiego, Simone rzuca się na ratunek mężczyźnie, który jest ofiarą pirata drogowego. Jednak kiedy odkrywa nazistowski tatuaż na jego piersi, zaniecha udzielenia mu pomocy. Po kilku dniach poczucie winy za śmierć mężczyzny zwycięża i Simone decyduje się odszukać rodzinę ofiary: Marikę, najstarszą córkę (Sara Serraiocco); Marcello (Luka Zunic), nastolatka zafascynowanego ideologią nazistowską i najmłodszego Paolo (Lorenzo Buonora)

 


ZWIASTUN:

 

PATRONAT MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum