kpb

Kosmiczne maszyny - wirtualny pokaz filmu w E-Kinie Pod Baranami i dyskusja online

Kosmiczne maszyny (reż. Raphaël Hernandez, Savitri Joly-Gonfard)
wirtualny pokaz filmu w E-Kinie Pod Baranami
i dyskusja online

środa, 17 lutego 2021, godz. 20.00
e-kinopodbaranami.pl

 


17 lutego zapraszamy fanów nietuzinkowego kina gatunkowego do swojej wirtualnej sali e-kinopodbaranami.pl na specjalny pokaz wizjonerskiego filmu Kosmiczne maszyny. Nawiązujący do kultowych produkcji science fiction tytuł, zapewnia niezwykłe wrażenia wizualne i audialne - przede wszystkim za sprawą energetyzującej muzyki formacji Carpenter Brut. Po seansie odbędzie się rozmowa inspirowana filmem, którą poprowadzi Jan Sławiński, autor bloga Anonimowy Grzybiarz.

 
Kosmiczne maszyny to 50-minutowa, widowiskowa i hipnotyzująca kontynuacja teledysku Turbo Killer synthwave’owego zespołu Carpenter Brut. Stworzony przez francuski duet reżyserski działający jako działających jako Seth Ickerman (Raphaël Hernandez i Savitri Joly-Gonfard) film, zabiera widzów w efektowną podróż w kosmos, dokąd ucieka ukryta w ciele młodej kobiety sztuczna inteligencja, ścigana przez dwóch łowców androidów.


Ukazana w filmie pozaziemska przestrzeń pełna jest niezwykłych barw i kształtów. Jej eksploracji towarzyszy wprost nieziemski soundtrack, na którym pobrzmiewają kompozycje zespołu Carpenter Brut. Charakterystyczna, niezwykle oryginalna estetyka Kosmicznych maszyn całymi garściami czerpie z popkultury: klasycznego science fiction, kina lat 80., komiksów. Przywodzi na myśl dzieła Guya Maddina, narkotyczną Mandy Panosa Cosmatosa i kultowe pozycje z gatunku fantastyki naukowej w rodzaju Blade Runnera czy Ghost in the Shell.


Film Kosmiczne maszyny powstał dzięki akcji crowdfundingowej na Kickstarterze, której sukces zaskoczył samych organizatorów.

 
Po wirtualnym pokazie Kosmicznych maszyn na platformie e-kinopodbaranami.pl, odbędzie się rozmowa inspirowana filmem, którą na Zoomie poprowadzi Jan Sławiński (Anonimowy Grzybiarz).
 


BILETY: 15 zł
- dostępne będą na e-kinopodbaranami.pl


Film będzie dostępny na platformie e-kinopodbaranami.pl od g. 20.00 do g. 23.59.
Sprzedaż biletów zostanie zamknięta o g. 22.00.
Film należy skończyć oglądać przed północą.
 

Wspólną domową projekcję rozpoczynamy o g. 20.00, a o g. 21.00 wystartuje dyskusja online.
 
Link do dyskusji na portalu Zoom zostanie przesłany mailem do wszystkich osób, które obejrzą film w E-Kinie Pod Baranami.


 
O PROWADZĄCYM:
 
Jan Sławiński – z wykształcenia filmoznawca, kulturoznawca, scenarzysta. Publikował w prasie specjalistycznej (czasopismo EKRANy, Czas Literatury, Zeszyty Komiksowe), internecie oraz tomach zbiorowych (1000 filmów, które tworzą historię kina, Poszukiwacze zaginionych znaczeń). Na co dzień prowadzi blog o popkulturze pod pseudonimem Anonimowy Grzybiarz: mnichhistorii.blogspot.com; facebook.com/AnonimowyGrzybiarz92.

 
O FILMIE:
 
KOSMICZNE MASZYNY
| BLOOD MACHINES
(Raphaël Hernandez, Savitri Joly-Gonfard) FR 2019, 50’


 
Dwójka galaktycznych zbieraczy złomu podczas polowania na cenny wrak ląduje na pustynnej planecie. Na miejscu natrafiają na ekscentrycznych tubylców czczących maszyny. Kapłanki próbują ocalić zniszczony statek, zapewniając, że jest to żywa istota, którą można jeszcze uratować. Zbieracze nie mają jednak zamiaru z nikim negocjować, tym bardziej gdy w zasięgu ręki znajduje się tak łatwy zysk. Impas próbują przełamać klasyczną metodą pierwszego kontaktu - siłą. Podczas wywołanego zamieszania mężczyźni są świadkami niezwykłego wydarzenia. Odprawiony nad maszyną rytuał sprawia, że statek opuszcza jego dusza, przyjmując postać nagiej kobiety. Tajemnicza manifestacja unosi się nad planetą i rozpoczyna podróż przez kosmos pełen intensywnych kolorów i niezwykłych zjawisk. Zachwyceni i zaintrygowani zbieracze wyruszają w pościg za nią, by odkryć z czym tak naprawdę mają do czynienia.

Film w języku angielskim z polskimi napisami.
Film dla widzów powyżej 15 roku życia.

 

ZWIASTUN:

 

PATRONAT MEDIALNY:
Bookmark and Share

archiwum